Wpis z mikrobloga

Mirasy, poratujcie rozwiązaniami. Pic rel.

Jest sobie mała łazienka na gotowo, do której trzeba wstawić meble. Szafka po lewej stronie umywalki (na czerwono) jest problematyczna bo jest mało miejsca i nie wiadomo jak zrobić jakiś front na niej. Normalnie na zawiasach to się uchyli na kilka centymetrów, podnośniki do góry od Bluma (kuchenne) wymagają dużo miejsca z przodu bo front podnosi się po łuku.

Te 20cm od frontu do umywalki na GK jest maks ile da się tam wyciągnąć.

mirko_efekt - Mirasy, poratujcie rozwiązaniami. Pic rel.

Jest sobie mała łazienka ...

źródło: comment_1655935664X7fRckm2uuvftmXrReD7Lj.jpg

Pobierz
  • 14
@mirko_efekt: Drzwi przesuwane też będą problematyczne, bo na tor do takich drzwi należy przeznaczyć 10 cm, co przy głębokości szafki 55 cm zostawia Ci tylko 45 cm przestrzeni w głąb... Pytanie, co chcesz tam trzymać, bo 45 cm jest w pełni wystarczające na szafę gospodarczą. Gorzej, że przy drzwiach przesuwanych trzeba też robić zakładki, więc trzeba dobrze rozplanować wnętrze, by dało się używać przestrzeni za zakładką - z szufladami będzie spory
@Pantegram biorac pod uwage, ze blat ma miec 45cm to szafka glebokosc bedzie miec 43-44cm w zaleznosci ile bedzie schowana pod blatem. Wiec faktycznie obciecie z tego dodatkowych 10cm na tor drzwi wydaje sie kiepskim pomyslem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Sama szafka to ~80x45x90 i koncepcja jest tylko na jedna polke w srodku gdzies w polowie wysokosci zeby plyny do prania i plukania sie zmiescily.
@mirko_efekt: A to źle zrozumiałem rysunek w takim razie ;) Wydawało mi się, że po lewej te szafki mają być od podłogi do sufitu! XD

Być może da się w takim razie znaleźć dużo bardziej kompaktowy tor do drzwi przesuwnych - takie drzwi przesuwne jakie się robi w szafach np. w przedpokoju muszą mieć szeroki tor, bo na drzwiach są listwy z rączkami, ale na dużo mniejszych drzwiczkach można dać np.
@mirko_efekt: jest coś takiego jak podnośnik równoległego otwierania frontu. Ale tylko tyle ci powiem bo jak się rozglądałem to nie byłem w stanie wynaleźć miejsca w którym MUSIALBYM taki zamontować a tani nie jest to szkoda ładować w miejsce w którym normalny wchodzi, ale bajer fajny i moim zdaniem estetyczny.