Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem
#hydraulika
Mireczki, wczoraj był u mnie hydraulik podłączać pompę ciepła i zwrócił mi uwagę na to, że pętle z podłogówki nie są izolowane przy rozdzielaczu. On twierdzi, że jak układa podłogówkę to izoluje pętle aż do samego pomieszczenia, żeby nie oddawała ciepła po drodze. U mnie jest np, sypialnia 20m od rozdzielacza podłogówki i rzeczywiście zanim dopłynie woda do sypialni to odda ciepło w korytarzu, i będę miał zimno w sypialni i ciepło w korytarzu. Ciekawi mnie, czy osoby ze zrobioną podłogówką jak u mnie odczuwa tego konsekwencje? Kurde no, zawsze coś podłamie mnie na tej budowie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
@asasello: Raczej nie chodzi że odda ciepło i zanim dopłynie to będzie zimna....bo pętle mogą mieć 80-120 m a na powrocie są tylko parę stopni chłodniejsze niż na początku. Chodzi o to że jak od rozdzielacza odchodzi np 16 pętli żeby nie kumulowało się zbyt dużo ciepła w jednym miejscu, tj 16 rur bardzo blisko siebie. Chodź jak masz pompę ciepła to temperatura nie powinna być wyższa w tym miejscu niż
@asasello: hydraulik z #!$%@? spadł. Ciepło przecież i tak zostaje w domu, nie ucieka Ci na zewnątrz, nic się nie wychładza. Korytarz i tak musisz grzać, dodatkowo różnica na zasilaniu pętli a powrocie to jest raptem kilka stopni, gdzie tam mówić o jakichś "stratach" na kilku nieizolowanych metrach. Jeśli się obawiasz, że na korytarzu będziesz miał za ciepło a w pomieszczeniach za zimno to nie masz się co przejmować, różnica między