Wpis z mikrobloga

Aktualnie praktycznie wszystko przynosi stratę. Gdzie znajdę informację w który fundusz najlepiej wsadzić pieniądze, a ktory przyniesie straty w kolejnych miesiącach?


@Konto6: Z PPK masz prawo zrezygnować w każdym momencie tracąc "bonusy" od państwa. Aktualnie wszystkie PPK przynoszą stratę, tak samo jak większość IKZE i IKE, które nie są oparte na samodzielnych inwestycjach. Są to instrumenty finansowe zależne od rynku finansowego, których założenie zysku opiera się na długiej perspektywie czasowej.
Wg.
@Konto6: Też mam PPE w NN. Nie przejmuj się stratą, to normalne patrząc na ostatnie trendy na rynkach. U mnie też roi weszło na minus. Pamiętaj, że ideą tego jest zbieranie ma emeryturę więc wahania nawet w skali 2-3 lat nie powinny cię martwić (chyba że masz 60+ lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Zakładam, że masz podstawową składkę ze strony pracodawcy więc już tu masz plus,
@aresius:

Ryzyko jest niestety zawsze, ale mniejsze niż samodzielna gra na giełdzie


Niekoniecznie, nawet osoba bez żadnej wiedzy może wpakować pieniądze w jakiś ETF i statystycznie wyjdzie lepiej niż na tych funduszach, które przeważnie wykręcają wyniki poniżej rynku i jeszcze do tego biorą sporą prowizje dla siebie
@Megawonsz_dziewienc: @bartez_94: @zenitram: @Gensek: ja mam w NN strate -4,30% na PPE
pewne rzeczy byly wiadome np. to ze obligacje beda tracic jak sie zaczely wzrosty stop procentowych. kazdy wiedzial, ze nadchodzi faza wzrostow i kto mial wiedze ten uciekal wtedy z NN Obligacji. To byl pewnik. Zalezy mi na takioch wlasnie informacjach. Akurat NN obligacji jest fajny bo jest dobrze skorelowany ze zmianami stop procentowych. Stopy spadaja
@Konto6: Ja u siebie mam ten problem że mogę zmienić alokacje, ale nie mogę zmienić tego co już w przeszłości zostało alokowane. To tak ma być kurła?