Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
Według PKOReaseach przygotowało raport gdzie piszą, że ceny do Q1 2023 spadną między 0-5%. No kto by się spodziewał. Ci analitycy to jednak zachowawczy są. Według WKP Investments będzie więcej XD, zobaczymy znowu kto ma rację :)

https://www.pkobp.pl/centrum-analiz/nieruchomosci/nieruchomosci-mieszkaniowe/rynek-mieszkaniowy-2q22-niska-dostepnosc-kredytu-zmrozila-rynek/

A jeszcze niedawno tak uparcie twierdzili, że bańki nie ma XD

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz pastibox - Według PKOReaseach przygotowało raport gdzie piszą, że ceny do Q1 2023 spa...
źródło: comment_1656074997ymFAgEeC6BKlG6dPRvJzo0.jpg
  • 30
@pastibox

Jeśli ktoś wziął kredyt w 2020 np lipcu na 25 lat to spłacił do podwyżek stóp około 4 procent kapitału.

Nieruchomości do 2 kwartału 2022 wzrosły o około 30%.

Czyli mieszkanie które kupił w 2020 obecnie jest warte o 30 procent więcej. Przyjmując że teraz przejdzie na stałe uważasz, że stracił? A jeśli wziął kredyt 10 lub 15 letni?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@KakaowyTaboret: spróbuj sprzedać za +30% XD. Ludzie podniecają się cenami ofertowymi a tymczasem kupców brak. To tylko jelenie które teraz płaczą na miniratki kupowały za te +30%. Ale takich już brak.
A co do kredytu to wiesz takie gdybanie :), a co jeśli wziął na 2 lata? A co jeśli nie kupił nierucha na górce tylko w tym czasie odłożył 50% itd. I zaraz kupi 30% taniej Takie obliczenia są bez
@pastibox napisałem wyżej że się pomyliłem i chodziło o ofertowe :-)

Szkoda mi czasu na strajk wzrost raty o 500 PLN też mnie bardzo nie boli :-)

Zainteresowany ile bym stracił na dzień dzisiejszy gdybym Cię słuchał w 2020? :)