Wpis z mikrobloga

Wrzucę tutaj żeby wszyscy zrozumieli jak poważny atak rakietowy miał miejsce dzisiaj:):)
Przymone że 13 % rakiet ma awarię a pomiędzy wyrzutnią a celem działa (lub nie) obrona przeciwlotnicza do tego nie każda rakieta która leciała to był prezycyjny jak na ruskie standardy Kalibr
#ukraina #wojna #rosja
shmatshiage - Wrzucę tutaj żeby wszyscy zrozumieli jak poważny atak rakietowy miał mi...

źródło: comment_1656160040nHYpXNwNA57BwpTVyQ17m2.jpg

Pobierz
  • 16
nie wiem,ale grafika pokazuje skuteczność kalibrów które są jednym z precyzyjniejszych ruskich systemów.


@shmatshiage: przecież oni się z tego szmelcu wystrzeliwują, bo kalibry starszej generacji to pomyłka i taniej je wystrzelić, niż zutylizować.

Tak dla porównania, pierwsze wersje miały zasięg 50 km, najnowsze 2500 km.

No i główny problem z kalibrami jest taki, że mogą przenosić głowice jądrowe, one nie wymagają precyzyjnego trafienia.
@tomtom666: ale nic nowego na to miejsce nie produkują - nawet ich super iskander to przerobiony R-400 z przed 40 laty a super-duper kindżał to ten sam iskander odpalany z samolotu by dodać mu prędkości. a walenie w lotniska rakietami przeciwokrętowymi o CEP 150m z głowicami burzącymi 1 tony to zakłada na niezły dowcip
@tomtom666: odpalenie taktyka to wejście USA do tańca - NATO jeśli uderzy pierwsze jest w stanie zniszczyć około 80-90% arsenału raszki w silosach. NATO 4/5 arsenału ma na balistycznych okrętach podwodnych - nie ma jak wykryć nie ma jak zniszczyć. zniszczenie kacapii jest gwarantowane - jak myślisz ile głupich ruskich chce zginąć za napompowanego botoksem mongoła z parkinsonem?
@pablum: nie wiem za bardzo, do czego próbujesz mnie przekonać. No wiadomo, że odpalenie nuków to kretynizm, ale też kretynizmem był atak na Ukrainę i pokrzykiwanie, że ten kraj nie istnieje. I wiadomo, że ruskich zaorają, ale nie ma opcji, żeby zniszczyli wszystkie rakiety, część doleci.

Mi chodzi o to, że nie ma co się podniecać niską celnością kalibrów, bo klasyczna wojna NATO z rosją będzie i tak wygrana po tygodniu,
@tomtom666: jesteśmy dorośli - wiemy co w 1999 roku się wpisaliśmy ze wszystkimi tego konsekwencjami. pierwsze groźby kacapów nuklearną zagładą pochodzą z 1991 roku - co ich wtedy powstrzymywało? nawet jak będziesz miał grzyba - to przynajmniej masz z czego odjąć te 50% PKB podobnie jak reszta Zachodu. podczas głodu gruby schudnie a chudy zdechnie.