Wpis z mikrobloga

@patusiacipusia: W zeszłym roku w czerwcu zamawiałem dachówkę ceramiczną. W październiku mnie zwodzili, przesuwali termin bo nie ma. Już wtedy nie przyjmowali zamówień na tamten rok. Łaskawie gdzieś w grudniu mi przywieźli. Czyli problem jest od roku, nie tylko obecnie.
@patusiacipusia: Kupowałem końcem marca. Było drogo i załapałem się na końcówkę.
Ogólnie to na początku roku trwały zapisy na dachówkę. Nie było nic dostępne od ręki. Zamówiłem ostatecznie początkiem kwietnia, a dostawa ma być w okolicach sierpnia.
Składy dostają przydział na dachówki od producenta i nie mogą więcej sprzedać bo nie ma. Następna partia na kolejny rok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gundo: tylko? Liczyłem na więcej, pewnie jest duży popyt więc podnoszą. Ciekawe to jest bo niby budowlanka siada więc i pokrycia powinny spaść.
@xdrcftvgy: Myślę, że stwierdzenie "bierz pan, bo po następnej dostawie będą podwyżki", możemy wrzucić do klasyków jak "będziesz pan zadowolony", albo "kto to panu tak to #!$%@?ł", albo "to siem teraz tak robi", albo "inaczej sie nie dało".
@xdrcftvgy: Ceny za jakiś czas może spadną (jak skończą się dopłaty dla Niemców, unormują się ceny energii elektrycznej, spadną koszty transportu, itd.) aktualnie nie liczyłbym na szybkie spadki w przypadku dachówek ceramicznych. Rozsądek podpowiada, że wraz ze spadkiem cen stali powinny spadać ceny pokryć stalowych.
@vhooylux: a ma to jakies znaczenie rodzaj pokrycia jesli chodzi o upal na poddaszu podczas lata czy nie? Czy nawet jak walniesz dachowke ceramiczna ale slabo zaizolujesz to i tak bedzie upal na gorze? A nawet gdy polozysz blache i dasz dobra gruba welne , szczeliny wentylacyjne to nie powinno byc goraco?
Najlepiej zadeskować i dać dobrą papę. W domu będzie na pewno ciszej. Wełna jak najbardziej uchroni przed temperaturą. Szczeliny wentylacyjne koniecznie. Drewno musi oddychać. Broń bosze nie dawać żadnych pianek pur. To robota tylko dobra dla wykonawców a nie dla dachu. Dachówka jest dwa razy lepsza od blachy, nie ma co do tego złudzeń. W domu cicho, stabilne trzyma temperaturę. Życie weryfikuje co położysz.