Wpis z mikrobloga

#android #realme zastanawiam się między dwoma telefonami - S20 FE 5G 8/256 lub realne gt neo 2 12/256. S20fe mam w domu, i jest to po prostu poprawny telefon, który wiem ze będzie dobrze działał, miał bieżące aktualizacje bezpieczeństwa i aktualizacje systemu, natomiast rzeczą, która mi w nim przeszkadza jest czytnik linii papilarnych, który przy moich często upaćkanych i spoconych łapach różnie działa. Realme pod względem aparatu (wykorzystuje praktycznie wyłącznie do zdjęć, nie nagrywam filmików) jest praktycznie taki sam, wydajnościowe chyba tez. Na pewno w realme czytnik jest lepszy, dokładniejszy i działa nawet na spoconych/mokrych/brudnych dłoniach, co jest dla mnie największym plusem. Natomiast gdzieś tam w internecie natknąłem się na informacje, ze są jakieś problemy z bugami jeśli chodzi o oprogramowanie, łatki bezpieczeństwa nie są na bieżąco aktualizowane i ogólnie nakładka ponoć jest ok, ale miewa problemy. Czy ktoś z Was, kto ma smartfon tego producenta mógłby się wypowiedzieć, jak to wyglada w rzeczywistości w Polsce (info czerpałem głównie z reddita)? Czy rzeczywiście występuje sporo bugow, apki się wykrzaczaja, ram management jest nie do końca dobry, występują jakieś zacięcia itp?
  • 10
No i ogólnie jak oceniasz? Dobry telefon na codzień? Dlaczego wedlug Ciebie lepiej wziąć samsunga?


@wsciekly_klapek_zawadiaka: Zoom bezstratny, stabilniejszy OS. Po za tym mam wrażenie, że ten realme się przegrzewa dość łatwo, szczególnie gdy jest gorszy zasięg, zresztą po przejściu na Androida 12, wielu odczuło przegrzewanie się. Kwestia poprawek.
Realme pod względem aparatu (wykorzystuje praktycznie wyłącznie do zdjęć, nie nagrywam filmików) jest praktycznie taki sam


@wsciekly_klapek_zawadiaka: Nie, nie jest nawet blisko. Realme robi zdjęcia na poziomie średniej półki, a S20FE ma flagowe aparaty z krwi i kości.
Nie, nie jest nawet blisko. Realme robi zdjęcia na poziomie średniej półki, a S20FE ma flagowe aparaty z krwi i kości.


@cukru: Mogę? GT Neo 2 ma w porównaniu do tego co jest w s20FE ma kiepski aparat. Tak btw, Samsung w wielu modelach zablokował możliwość wyłączenia dźwięku migawki xddd Realme to kozak pracy na baterii, ale sensory to przeciętniaki.
Tak btw, Samsung w wielu modelach zablokował możliwość wyłączenia dźwięku migawki


@lycaon_pictus: Wystarczy wyciszyć dźwięki systemowe, które i tak nie są do niczego potrzebne.
Szkoda, że takie rzeczy są tak niejawne.


@lycaon_pictus: Czy ja wiem, po wpisaniu frazy w Google rozwiązanie jest w 1. lub 2. linku. Ludzie nawet podpowiadają, że można ustawić w Bixby Routines, aby wyciszać te dźwięki przy wejściu w aplikację aparatu.