Wpis z mikrobloga

@zenek-stefan1: w sobotę wyjmowałem dzieciakowi takiego 0,5mm. Nawet taka łopatka do wyjmowania z apteki, co miała końcówkę dla kleszczy od 0,8mm nie mogła go złapać. Nawet ciężko mi było określić czy to kleszcz, ale co innego to mogło być.
@JuzTuKiedysBylem: kleszcz kleszcz. Trzeba sprawdzić też w tyłku bo one lubią takie miejsca niedostępne. Czyli pachy pachwiny zgięcia kolan za uszami i własnie rowek pośladkowy. Nawet we włosach na głowie może być. Kleszcz idzie zawsze jak najwyżej po ciele nosiciela. Jak ugryzie nisko to znaczy że coś mu przeszkadzało w wędrówce np twoje drapanie się albo ocierające się o niego ubranie. I nie chcąc być zrzuconym szybko się wgryzl. Tak jak
@FLAC: bardzo mało prawdopodobne żeby kleszcz siedział na drzewie. To taki trochę mit że kleszcze siedzą na drzewach czy krzakach ale jest to możliwe. Nawet się takie powiedzenie się utarło że czekasz jak kleszcz z leszczyny na dziewczyny xD Kleszcze siedzą w trawach najczęściej na ścieszkach zwierzyny i czyhają na sponsora. A własnie ja po takich wczoraj chodziłem. Na trawmiku w miejskim parku też są kleszcze także bez przesadyzmu ( ͡