Wpis z mikrobloga

Kończy mi się polisa OC w działalności gospodarczej, która chroni od ewentualnych błędów. Montujemy pompy, klimy itd. Nie montujemy fotowoltaiki. W ubiegłym roku płaciłem za polisę 300 zł (chroni do 200 tys zł). W tym roku przyszła stawka w najtańszej opcji 1750 zł. To wzrost o 580%! Agent tłumaczy, że wynika to z faktu, że fotowoltaika (której nie montujemy) stanowi duże ryzyko bo palą się od tego obiekty na których została ułożona i PKD firmowe które używamy (PKD 43.22.Z Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych) został objęty wyższą stawką za ryzyko. No więc mówię, że możemy podpisać oświadczenie, że nie będziemy dochodzić roszczeń z tego tytułu, że nie montujemy fotowoltaiki i nas to nie dotyczy, ale niestety nie przejdzie.
Jak to u was wygląda? Ktoś próbuje zrobić mnie w bambuko?

#inflacja #ekonomia #polska
  • 10
@bestbas: na 99% miałeś polisę w hestii, przestarzały system który pozwalał niektórym pośrednikom wystawiać polisy oderwane od rzeczywistości jeśli chodzi o ocenę ryzyka i stawkę
wszystko związane z budowlanką i instalacjami to duże ryzyko, a same polisy OC dla działalności tej branży też poszły ostro w górę
@bestbas: obcinają etaty w centralach i oddziałach, żeby było coraz mniej wniosków ręcznych. A niektóre firmy próbują centralizować produkty na całą Europe.
Nie pracuje już w ubezpieczeniach. Moim zdaniem zniżkę da się wywalczyć jeżeli jesteś klientem VIP. Wtedy agent albo pracownik oddziału może poświęcić te 1000+ zł ze swojego budżetu zniżkowego
Nie pracuje już w ubezpieczeniach. Moim zdaniem zniżkę da się wywalczyć jeżeli jesteś klientem VIP. Wtedy agent albo pracownik oddziału może poświęcić te 1000+ zł ze swojego budżetu zniżkowego


@WpisujcieMiasta: bez obrazy, no jakoś mnie to nie dziwi że już nie pracujesz w ubezpieczeniach, zwłaszcza że Twój komentarz to istne kuriozum, może jeszcze pokrywałeś składkę za klienta?
i dość dziwne, że skwalifikowałeś klienta jako VIPa na podstawie posiadanej polisy OCDG ze