Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 147
Pijcie ze mno kompot. Myślałem że to wskaźnik w aucie mi nawala, a jednak na stacji wyszło że nie.
Spalanie na poziomie 4,5L/100 km w dziewiętnastoletniej cytrynie picasso.
Mialem sporo trasy tym razem, ale 15km szybciej i spalałem litr więcej.
W sumie to na tej jeździe, zaoszczędziłem więcej niż obajtek chciał dać za zainstalowanie swojej apki ( )

#chwalesie #citroen #spalanie
Zdjęcie poglądowe
Pobierz Kulek1981 - Pijcie ze mno kompot. Myślałem że to wskaźnik w aucie mi nawala, a jednak...
źródło: comment_1656566897MMwuKgTHslTBJHOplwJXD9.jpg
  • 87
tymczasem ”samochód” o pojemności kartonu mleka na 57 kilometrowej trasie przy utrzymywanej prędkości na tempomacie 60-70 km/h z pominięciem ekspresówki i nadłożeniu 12 km drogi, pół wskazówki z baku ledwo drgnęło, cykl mieszany (bardzo spokojna jazda zgodnie z prędkością oznakowania) 3.9-4.4 przy obecnych temperaturach i unikaniu korków oraz godzin szczytu
Pobierz bartlomiej_rakowski - tymczasem ”samochód” o pojemności kartonu mleka na 57 kilometro...
źródło: comment_1656591739EvxNUqPjrJWymMnOSzwv9r.jpg
Z reguły większość aut ma taka magiczna granice ze po przekroczeniu 100-110 zaczyna palić o wiele, wiele więcej.


@Krzysztof53647: to nie żadna magiczna granica tylko wzrost oporu powietrza zaczyna być najbardziej odczuwalny. Opór nie rośnie liniowo tylko z kwadratem prędkości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuxEtClamabunt: A na dłuższej trasie przy przelotowej ~105? Priusów kilka widziałem, ale info o ich spalaniu i jest zwykle dosyć niespójne ( ͡º ͜ʖ͡º)
No i jak z jego pojemnością, są wersje kombi, takie bardziej pojemne?
@LuxEtClamabunt: A na dłuższej trasie przy przelotowej ~105?


@Kulek1981: spróbuję zrobić test bo w piątek jadę w trasę 300km ekspresówką to ustawię tempomat na 105 i zobaczę bo nawet nie wiem, zwykle jadę 125km/h na tempomacie i wtedy okolice od 5,8 do 6,3L, zależnie od pogody, wiadomo, klima swoje potrafi pobrać, czy np. lekko zaśnieżona nawierzchnia też stawia większy opór.

No i jak z jego pojemnością, są wersje kombi, takie
Pobierz L.....t - > @LuxEtClamabunt: A na dłuższej trasie przy przelotowej ~105?

@Kulek198...
źródło: comment_1656596461DlCn8nXxlbmfbgoMNoKmTs.jpg