Wpis z mikrobloga

Do przejścia na #keto jest potrzebna jakąś specjalną wiedza? Bo nie chce mi się za bardzo czytać i nie mam na to czasu.

Jadłbym coś takiego: jajka, pieczone mięso, ryby, masło klarowane, tłuszcz kokosowy, awokado, oliwa z oliwek, warzywa, suplement omega 3.
Kawa (bardziej z przymusu niż chęci).
Jak kupię młynek to dodatkowo mielone orzechy.

Byłoby ok? Nie mam czasu liczyć, ważyć itd.
  • 35
@przegrywam_przez_miasto: jedyne co musisz liczyć to węgle (aby na adaptacji dążyć do zerowej ilości) i dbać o duża ilość tłuszczu. Na adaptacji może być że chwilowo przytyjesz bo będziesz jeść dużo kalorycznego żarcia, ale gdy się przestawisz na tłuszcz to apetyt na tyle zmaleje, że praktycznie nie ma szans byś zjadał zbyt dużo kalorii. Czyli w praktyce nie trzeba liczyć. Później już tylko utrzymujesz trend i jesz rzeczy z określonych kategorii.
@przegrywam_przez_miasto: ze wszystkiego, bo nawet orzechy mają pewnie ilości węglowodanów. Ale to tylko na adaptacji. Bo wtedy im mniej węgli, tym szybciej przez nią przebrniesz. Ja na adaptacji zawsze staram się mieć max 20g dziennie, w formie węgli występujących w produktach głównie tłuszczowych.
Możesz jeszcze kupić olej MCT do picia.
Zamień tylko oliwę z oliwek na olej rzepakowy z pierwszego tłoczenia. Ma dużo lepsze parametry pod kątem zdrowotnym.


@sikalafou: Nigdzie nie widziałem takiego zalecenia - a w zasadzie wszędzie dokładnie(!) odwrotne. Umiesz wskazać jakieś wiarygodne źródło - np. lekarze którzy przytaczają konkretne badania?