Wpis z mikrobloga

trochę #!$%@?ą mnie handlarze wiatrówkami.
typowe ogłoszenie jest typowe:
sprzedam wiatrówkę fizmy XYZ. to najlepsza firma na rynku, absolutny mercedes wśród wiatrówek! żadna chińska podróba! oryginalny szwajcarski/japoński wyrób, słynący z perfekcyjnego wykonania, dbałości o jakość, o ugruntowanej wieloletniej renomie.
wiatrówka poddana przeglądowi i tuningowi, m.in:
usunięcie zadziorów, nadlewek, wgnieceń, rys, i niedoróbek fabrycznych.
poprawione mocowanie czegośtam, na lepsze
usunięta sprężyna, wymieniona na nową, prostą i nieposkręcaną
usunięcie zadziorów na spuście
wstawienie dopasowanej prowadnicy sprężyny, dołożenie niezbędnych podkładek których nie było
wymiana plastikoweego czegośtam na metalowy, który juz się nie urywa xD
dorobienie czegośtam, żeby to dobrze chodziło, i wgl.
no to #!$%@?, jaki to mercedes wśród wiatrowek, jak z fabryki taki szmelc wychodzi? xDDD
#wiatrowki #wiatrowki #strzelectwo
  • 13
@dos_badass: Marketing dla naiwnych.
Patrzcie mam mercedesa i to jeszcze stuningowanego!!!!

Swoją drogą polecasz jakieś źródła wiedzy, gdzie polecają jakieś wiatrówki na początek bez żadnych dotacji od producentów wiatrówek lub ich sprzedawców?
@oguras: a tak ogólnie zapytałem wtedy, żeby wiedzieć gdzie szukać gdyby mnie to zainteresowało na poważniej by coś kupić.
Ale jeśli miałbym wybierać, to raczej pistolet z sentymentu. Dziadek miał czechosłowacką wiatrówkę, która miała wygląd pistoletu i w sumie taka by się najbardziej nadawała, bo jest mała. Strzelałbym do puszek.
@GrafikaUltraHaDe ja bym generalnie radził kupić coś co ci się podoba i na co nie psiocza i na co cię stać i tyle. Z czasem sam zobaczysz co ci nie odpowiada i czego potrzebujesz.

Proponuję beeman p17(najlepiej po modyfikacjach serwisu wiatrowego), crossman 1772 czy jak mu tam.. Może Artemis CP1(też do dłubania)/2 ale mogą też być sprężynowe łamańce, jakieś stare Diany/daisy - dobre a używki w małych pieniądzach chodzą..

Nie demonizował bym