Wpis z mikrobloga

Ukrainka odmawia pomocy fundacji charytatywnej. Mówi że te dziewczyny mówią po rosyjsku, więc nie mają miłości do Ukrainy.


@alberto81: Smutne ale niestety moze byc prawdziwe.

Znajomy jechal na granice po uchodzcow zeby ich zakwaterowac (ma warunki i chec to spoko). Wzial "rodzine" - babcia, matka i 2 corki. "rosyjskojezyczne" bo ze wschodu ukrainy.

Nie mial z tym problemu ze mowia po rusku (a nawet lepiej bo potrafil sie dogadac :P)

Jak
po prostu stare baby j**** prądem.


@mk321: Po prostu tej sie we dupie poprewracalo. ebanie pradem nic nie da.
Ale skoro ma takie poglady to wywalenie jej do swoich bedzie dobrym rowiazaniem.

Jak pomieszka toche wsrod swoich to sie zdziwi. A jescze bardziej by sie zdziwila jakby ban na zamieszkanie w cywilizowanym swiecie wpadl.
Kutfa miras jakim cudem ja moge zrozumiec ze na wschodzie ukrainy "rosyjskojezycznosc" jest norma a mieszkaniec ukrainy tego nie potrafi zrozumiec?


@gorzki99: Reszta Ukrainy ma uzasadnione pretensje do mieszkańców rosyjskojęzycznych bo ci nawet jeśli czują się Ukraińcami to wcześniej przez 3 dekady wybierali przywódców prorosyjskich albo co najmniej lawirujących między wschodem a zachodem przez co Ukraina jest tam gdzie jest a nie w sytuacji bliższej Polsce czy państwom bałtyckim. Dopiero po
Reszta Ukrainy ma uzasadnione pretensje do mieszkańców rosyjskojęzycznych bo ci nawet jeśli czują się Ukraińcami to wcześniej przez 3 dekady wybierali przywódców prorosyjskich albo co najmniej lawirujących między wschodem a zachodem przez co Ukraina jest tam gdzie jest a nie w sytuacji bliższej Polsce czy państwom bałtyckim. Dopiero po aneksji Krymu zaczęło się to zmieniać.


@szejsetdwajsciaczy: Miras nie jest latwo mnie ztrigerowac a Tobie prawie sie to udalo.

Jakim trzeba byc
@gorzki99: Napisałem, że zaczęło się zmieniać po 2014. Poza tym jest duża przestrzeń pomiędzy wybieraniem Janukowycza - co miało miejsce - a witaniem kacapów chlebem i solą. Oczywiście wrzucanie do jednego wora poprzez klasyfikowanie na podstawie języka jest w jakiejś mierze niesprawiedliwe bo na pewno są rosyjskojęzyczni obywatele, którzy byli antyrosyjscy i prozachodni już wcześniej, ale jednak korelacja jest ogromna
@Mirzani: w okolicach Lwowa tak jest, wszyscy tam znają i rozumieją rosyjski, ale ostentacyjnie w nim nie mówią w rozmowach z obcokrajowcami, nawet jeśli ci Ukraińcy nie znają angielskiego czy polskiego, a obcokrajowiec zna rosyjski.
@alberto81: Moi dwaj synowie walczą tam nie ma co jeść. A w innym znalezisku wykopek mnie przekonywał że dostają ukraińscy poborowi po 100 tys hrywien bo im Żełeński tak obiecał. Taki bogaty żołd im dają ale na żarcie już nie starczyło. Haha. Propaganda w mediach mózgi lasuje pięknie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taki bogaty żołd im dają ale na żarcie już nie starczyło. Haha. Propaganda w mediach mózgi lasuje pięknie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Triptiz: Pieknie to pokazales swoj poziom intelektualny.

Dam Ci 20000 pln i zostawie na srodku sahary. A potem bede sie nabijal ze przeciez masz 20k pln a nie masz czego jesc. Jaki duren - bogaty a na jedzenie go nie stac. normalnie XD z kolesia.
@gorzki99: A ty pięknie mój tok rozumowania odwróciłeś. Ja pokazuję że niby Ukraina taka bogata ma tyle hajsu na żołd żeby płacić a nie potrafi im prowiantu zorganizować albo nie ma za co go zorganizować. No chyba że myślisz tak górnolotnie że na wojnie każdy żołnierz za tą wypłatę musi sam sobie chleb kupować i salceson. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja pokazuję że niby Ukraina taka bogata ma tyle hajsu na żołd żeby płacić a nie potrafi im prowiantu zorganizować albo nie ma za co go zorganizować. No chyba że myślisz tak górnolotnie że na wojnie każdy żołnierz za tą wypłatę musi sam sobie chleb kupować i salceson. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Triptiz: Ale na to ze moze nie ma JAK zorganizowac to nie wpadles?

Wojna to