Wpis z mikrobloga

#gastro #recenzja #tychy #slask
Gdyby ktoś szukał miejsca, gdzie można zjeść i/lub napić się na wyjeździe, zdecydowanie polecam:
1. w #tychy - restauracja Pod Prosiakiem - bardzo dobre żarcie, w dość rozsądnych (ale nie niskich) cenach. Dobre lokalne piwo. Lokalizacja na pierwszy rzut oka trochę taka se, ale jakość żarcia i obsługi oraz wystrój wnętrza zdecydowanie rekompensują wszystko.
2. w #tychy - na piwo - pub Wielokran - rozsądnie duży wybór piw - i jako jedna z niewielu (jedyna?) miejscówka czynna do północy na tygodniu - reszta do 21-22. !
3. w #tychy - na pizzę - restauracja La Fontana Pizza Napoletana No 739 - dobra pizza neapolitańska, mają włoskie piwo, warto spróbować.
4. w #zabrze restauracja Szyb Maciej - super industrialny wystrój, dobre żarcie, na biznesowy obiad jak znalazł.

Wszystkie opinie są subiektywne. Przy ocenie brałem przede wszystkim pod uwagę dostępność i "reprezentacyjność" lokalu pod względem oferty i wystroju pod kątem posiłku biznesowego.
  • 10
a co ty chcesz od lokalizacji prosiaka?


@kupczyk: po piewrwsze jest na końcu miasta :) (nie w zasięgu powiedzmy 10 minut spacerem od jakiegoś hotelu w centrum,
po drugie jest w bloku mieszkalnym (w pasażu) - podkreślam - rozpatruję to pod kątem jedzenia biznesowego, więc na plus byłaby lokalizacja w centru w jakiejś bardziej reprezentacyjnej okolicy. Zaznaczam też że reszta rekompensuje lokalizację.
@dominowiak: pod prosiakiem lokalizacja taka se? Na paprocanach czyli najatrakcyjniejszej dzielnicy miasta. Tak btw to jedno z dwóch miejsc biorących udział w kuchennych rewolucjach, drugie miejsce to dom bawarski, również na paprocanach
pod prosiakiem lokalizacja taka se? Na paprocanach czyli najatrakcyjniejszej dzielnicy miasta.


@Wi73k: stary, jeszcze raz napiszę może dużymi literami:
Z PUNKTU WIDZENIA OSOBY, KTÓRA PRZYJEŻDŻA Z POLSKI Z (Z LUBLINA) I ZATRZYMUJE SIĘ W HOTELU W OKOLICACH RYNKU, LOKALIZACJA PROSIAKA JEST TAKA SE.
Nie obchodzi mnie jaką dzielnicę autochtoni obrali sobie za najatrakcyjniejszą. Dla mnie w każdym odwiedzanym mieście najatrakcyjniejsze jest centrum i/lub jakieś stare miasto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dominowiak: w bloku mieszkalnym? To jest budynek usługowy. Jako jedzenie biznesowe to zawsze jest taxi czy własny pojazd. Miejsce ciche i spokojne a można w ciągu 5 min spacerkiem dojść nad jezioro. Ubocze to atut takiej restauracji.
Oczywiście to twoja opinia i szanuje taką recenzje.
@kupczyk: ziomek, ja bronię tej miejscówki, a nie ją atakuję XD
poszedłem tam z moimi gośćmi tylko dlatego, że @bialoczarna rekomendowała tę miejscówkę jako ok pod kątem lokalnych smaków. Moje pierwsze wrażenie po sprawdzeniu tej miejscówki pod kątem ewentualnego obiadu było "eee daleko trochę i nie w zabytkowej dzielnicy", ale dałem jej szansę i okazało się ok.
serio, z punktu widzenia kogoś z zewnątrz to zadupie. Nie daję #!$%@? o prestiżowość