Wpis z mikrobloga

@uwielbiamnalesniki: jest mi cholernie przykro, że 2k ludzi (i to głównie mężczyzn, którzy mogą być następni) tak reaguje na prawdziwą, okropną sytuację.
Gwałt na mężczyźnie to też gwałt. Kobiety też popełniają samobójstwa. To że procentowo zdarza się to rzadziej nie znaczy ze dla tych osób jest to mniej ważne. Mam nadzieję że dojdziemy kiedyś do tego jako społeczeństwo.
@Tatankajotanka: @chalwaklb: To są niestety głęboko zakorzenione atawizmy. Gdzie faceci konkurują ze sobą, więc bycie pobitym czy zgwałconym to powód do wstydu dla ofiary, bo komunikuje to ich (naj)niższą pozycje w stadzie. Tutaj można pomyśleć o więzieniach np.

Imho można by ten mechanizm wyplenić i wyrobić taką samą reakcję społeczną jak gwałt na kobiecie, ale do tego ktoś by musiał chcieć to uczynić. Faceci niestety dopóki sami tego nie
@Tatankajotanka: jets pelno zartow odnosnie gwaltow na kobietach - kobiety na co dzien sa napastowane w rozny sposob. Caly czas oceniany jest ich ubior. Maja nie chodzic w konkretne miejsca o konkretnych porach itd. bo same sie prosza o gwalt wg logiki niektorych osob. W tym poscie z gwaltu nasmiewali sie tylko mezczyzni - co jest podwojnie przykre. Czytalam tam komentarze i praktycznie kazda kobieta byla oburzona tymi minkami i komentarzami
@uwielbiamnalesniki: tez trafiłam wczoraj na informacje o tym na FB, weszłam w komentarze i to mężczyźni naśmiewali się z tego gwałtu. Kobiety okazywały wsparcie i próbowały tłumaczyć tym troglodytom, jak ogromna tragedia spotkała tego mężczyznę. Myśle ze na wykopie warto to podkreślić, zanim zaczniemy się przekrzykiwać kto ma gorzej i która płeć jest odpowiedzialna za całe zło świata.