Wpis z mikrobloga

@na-dia: jak masz małe mieszkanie to taki klimatyzator przenośny z rękawem na okno będzie działał wydajnie, nie polecę żadnego modelu ale byłem u znajomych co mieli takie coś i było chłodno mimo upałów
@na-dia: mam od 2 lat Kaisai KPPH-09HRN29 (prawie mieści się w budżecie). Po dodaniu drugiej rury na wlot powietrza jest całkiem spoko (tj. bez problemu chłodzi 30 m^2 do 7 stopni poniżej temperatury na zewnątrz, a i więcej by dał radę). Z jedną rurą musiał być włączony prawie przez cały czas.
@Noniusz: Duża różnica? Mam Kaisai kppd-12hrg29 i niby daje radę, ale poniżej 24 stopni nie zbiję. Niestety mieszkanie wynajmuję i nie mam drzwi tu nigdzie, więc musi trybić na całe 38m2.
Duża różnica?


@Tortex: mega duża. Ostatnio jak były na zewnątrz 32°C to miałem 24-25, i i tak nie działał cały czas. Z jedną rurą miałem wrażenie, że chłodniej jest tylko kiedy działa (co w sumie jest całkowicie wytłumaczalne, skoro przy jednej rurze cały czas zasysane są do pomieszczenia ogromne ilości ciepłego powietrza z zewnątrz).