Wpis z mikrobloga

@Pesa_elf: da się wyciągnąć dużo więcej, wystarczy trochę bardziej pobawić się ustawieniami. Sam robiłem zdjecia nieba Redmi Note 8T, niczego szczególnego się nie spodziewałem, a koncowy efekt przeszedł moje najsmielsze oczekiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gabaryt ISO to czułość ale im więksy numer tym większa czułość to też będą większe szumy, czas naświetlania to chyba wiadomo o co chodzi. Ogólnie fajna sprawa już wcześniej chciałem podobne zdjęcia robić ale nie wracałem do domu tak bardzo późno by gwiazdy było widać.
@Pesa_elf: z czasem naświetlania nie zawsze wiadomo o co chodzi, ustawienie maksymalnego może rozmyć gwiazdy przez ruch obrotowy ziemi. Najlepiej skorzystać z zasady 500- dzielisz liczbę 500 przez ogniskową obiektywu i wychodzi Ci maksymalny czas naświetlania, który nie rozciągnie gwiazd. Przy redmi note 9 pro ogniskowa to chyba 24mm więc 500/24= 20,83 sekund naświetlania. Nie wiem co dalej ze zdjęciem zrobi algorytm ale chyba to co na zdjęciu powyżej. Nie mogę
@Machado: Z reguły powinien uśredniać ale patrząc na próby mojej różowej z telefonu wygląda bardziej jakby sumował niektóre, a niektóre uśredniał. Foto które zrobiła różowa poniżej. Tylko to było z bardzo ciemnej miejscówki. Ogólnie dla mnie gówno w porównaniu do fot z lustrzanek które widziałem i robiłem, ale co kto lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz dantey - @Machado: Z reguły powinien uśredniać ale patrząc na próby mojej różowej z t...
źródło: comment_1656925117IRFRJ6P3cfrbR2MLL8A95s.jpg