Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się jak wielu z nas wciąż używa tradycyjnych, przewodowych słuchawek, które każdorazowo podłącza do telefonu, gdy chce posłuchać muzyki, audiobooka itd. W ostatnich latach ogromną popularność zdobyły słuchawki bezprzewodowe, do tego stopnia, że idąc przez miasto nie zauważam nikogo, kto miałby ubrane te z kablem. Kompletnie nie rozumiem tego fenomenu, ponieważ w mojej ocenie sprzęt bluetooth ma nieporównywalnie więcej wad niż zalet.

1. UŻYTKOWANIE - słuchawki bezprzewodowe działają tylko, gdy są naładowane. Przewodowe działają zawsze.

2. JAKOŚĆ DŹWIĘKU - tu zdania są mocno podzielone, choć zawsze panowało przekonanie, że bezprzewodowe nie są w stanie dorównać jakością dźwięku tym klasycznym.

3. WYGODA - brak kabla to zdecydowany atut, ale konieczność ładowania to jak dla mnie zbyt duża cena. Poza tym na plączący się kabel istnieją genialne w swej prostocie sposoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4. OPÓŹNIENIA - dźwięk w bezprzewodowych ma zauważalnego laga, widać to choćby w grach czy przy robieniu muzyki.

5. WYGLĄD - kwestia gustu, kabel wygląda obecnie nieco staromodnie, a słuchawki bluetooth dawno już przestały kojarzyć się z "kontaktem z bazą"

Jak to jest u was?

#muzyka #sluchawki #smartfon #pytanie #ankieta
Pobierz
źródło: comment_16571039257kppZgFfc3cjSUes7brXLk.jpg

Które słuchawki wolisz?

  • Bezprzewodowe 42.6% (49)
  • Z kablem 31.3% (36)
  • Jedne i drugie 26.1% (30)

Oddanych głosów: 115

  • 12
2. JAKOŚĆ DŹWIĘKU - tu zdania są mocno podzielone, choć zawsze panowało przekonanie, że bezprzewodowe nie są w stanie dorównać jakością dźwięku tym klasycznym.


@AZ-5: Zależy od kodeka. LDAC nie odróźnisz na pewno, APTX HD raczej też. Do podcastów mam tanie bezprzewodowe douszne, do muzyki duże Sony z redukcją szumów i to jest dla mnie nowa jakość. Szczególnie jak ktoś żyje w mieście.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AZ-5: Ja wole przewodowe, gdyż są uniwersalne - telefon, komputer, amplituner - wszystko po jednym złączu. Brak zabawy z bateriami, ładowaniem, parowaniem, łączeniem. W słuchawkach bezprzewodowych jestem skazany tylko na jedno źródło dźwięku - wbudowany wzmacniacz. A na kablowych mogę słuchać muzyki z dobrej, dedykowanej karty dźwiękowej, z telefonu bezpośrednio albo z jakiegoś zewnętrznego wzmacniacza typu FIIO E5.
Próbowałem kiedyś używać tanich, bezprzewodowych słuchawek dokanałowych do słuchania podcastów w czasie np.
@AZ-5:

2. JAKOŚĆ DŹWIĘKU - tu zdania są mocno podzielone, choć zawsze panowało przekonanie, że bezprzewodowe nie są w stanie dorównać jakością dźwięku tym klasycznym.

Zależy jakie słuchawki kupisz, jak masz dobre słuchawki na kablu to nie ma porównania z bezprzewodowymi ale zupełnie nie narzekam na swoje airpodsy pro

3. WYGODA - brak kabla to zdecydowany atut, ale konieczność ładowania to jak dla mnie zbyt duża cena. Poza tym na plączący
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AZ-5: Przede wszystkim w moim przypadku bezprzewodowe to duża oszczędność pieniędzy, bo w klasycznych mi się zawsze ukręcał kabel i co pół roku trzeba było kupować nowe