Wpis z mikrobloga

@weakra: komercjalizacja, adobe, duży próg wejścia, mocne obciążanie serwera, pojawiają się, co raz lepsze alternatywy do Magento pod względem technicznym typu headless, drogie rozwiązania nawet dla średnich i dużych przedsiębiorstw, co raz mniejsze wsparcie Community Edition,

imo magento gdzieś spadło z pierwszej trójki, na 6-7 miejsce, jest już tyle lepszych rozwiązań, nawet również komercyjnych, że nikt nie chce się w to bawić
@Serghio: ja też jestem ciekaw. Zatrzymałem się jak na rynku było woocommerce, prestashop, etc. ale to raczej średniej jakości produkty i do Magento im daleko
@SlimKirby: @yelm: @loginek0: trzeba rozgraniczyć rynek technologii e-commerce na kilka grup:

1) rynek SaaS, gdzie klienta nie interesuje nic - płaci abonament i ma sklep, który zawsze ma aktualne wsparcie do wtyczek spedycji, płatności itp. - wydaje mi się, że to najpopularniejsza gałąź, ale nie wiem, co przewodzi na polskim rynku, wydaje mi się, że Shoper, Sote, Sky-Shop, wiele dużych hostingów ma też swoje sklepy, także przy programach księgowych,
@Serghio: pytam pod kontem dużego e-commerce. Stylius to headless gdzie Magneto też się dobrze sprawdza. Shopware po zetknięciu na szybko do dokumentacji wygląda na bardziej ubogie rozwiązanie. ¯\_(ツ)_/¯
@Serghio: Wow, dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Jakiś czas temu rozważałem wejście w Magento, ale teraz widzę, że jednak warto się wstrzymać żeby nie władować się w legacy.
Tak jeszcze BTW, to wiele z tych rzeczy opiera się na Symfony, więc w ofertach pracy często jest mowa tylko o samej znajomości tego frameworka