Wpis z mikrobloga

@Kapitalis: u mnie od strony prababci praktycznie cała rodzina (12 osób). Na szczęście większość rodziny pracowała na odwiertach w Borysławiu (w 1938 skończyli budować dom), inna część mieszkała w Truskawcu. Ci uciekli do Sanoka i Krosna. Brat mojej babci walczył z UPA m.in. w Birczy, którą wówczas obronili. Generalnie jestem mocno "umoczony" w tą historię, od dziecka praktycznie przez wszystkie święta i spotkania rodzinne słyszeliśmy jak to było, jaki majątek straciliśmy,
teraz, w takim czasie.


@Pozdzierany_Gumolit: teraz najlepszy moment. Ukraińcy jakoś mają czas opowiadać brednie (vide ich dyplomata w Niemczech).

Najpierw trzeba wyeliminować Rosję i zrobić wszystko, żeby Ukraina wygrała wojnę. Bo to oni walczą kiedy my korzystamy z wakacji i uroków normalnego życia. A potem możemy rozliczać się z Ukrainą z naszej wspólnej historii.


@mirindo: Teraz to wręcz nawet za późno, ale ostatni moment na stawianie warunków. Potem wojna się
@Kapitalis: polski interes to jak największe osłabienie rosji. Jak jestesmy sasiadami i mamy sobie cos do wyjaśnienia to jak wpada banda zbirów do sąsiada to najpierw mu pomagam a dopiero potem jak sobie ze zbirami poradzimy będziemy sobie wyjaśniać niesnaski. Byłem za konfa ale podejście do tego co sie dzieje na ukrainie sprawiło że niech się p******i braun i każdy kto mówi że to nie jest nam na rękę żeby im