Wpis z mikrobloga

@prnppp: warto może korzystać z Polskich źródeł ;)
„… Stepana Banderę władze niemieckie zatrzymały w lipcu 1941 r. We wrześniu tegoż roku zostaje osadzony w więzieniu w Berlinie, skąd po jakimś czasie przeniesiono go do obozu Sachsenhausen. W tym samym obozie w tym samym czasie i w takich samych warunkach był więziony pierwszy dowódca AK Stefan "Grot"-Rowecki.
Banderę wypuszczono z niemieckiego obozu jesienią 1944 roku...”

Hmm chcesz powiedzieć ze w Sachsenhausen
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wladdan: to Olszewski był historykiem? XDDDDDDD Bandera nie był typowym więźniem obozu, niemieckie źródła to potwierdzają, plus można znaleźć informacje o wielu wycieczkach w celach m. in. szkoleniowych do Berlina.
A Dmowskim gęby bandery nie wycieraj, bo twój idol był również mordercą. Nie przypominam sobie, żeby Dmowski mordował ministrów obcego państwa.
  • Odpowiedz
@prnppp: nie skowycz onuco ;)
Dmowski bohaterem ;) Chyba kacapskim ;) Całe szczęście że jego plan upadł super koalicji z onucami ;)

Ja w tym obozie nie byłem ale świadkowie pamiętają go inaczej … Piszesz o tych niemieckich źródłach to je pokaż a nie bez sensu piszesz ;)
  • Odpowiedz
@TantnisKrzyzowiaczek: Bo walczył o wolną Ukrainę. Po prostu historia Ukrainy jest bardzo krótka i tak naprawdę do 2014 poza epizodem walki z Bolszewikami w 1919-1921 i epizodem UPA ciężko było cokolwiek znaleźć po tym jak księstwa ruskie Mongołowie zaorali.

Jak masz gówniany autorytet do wyboru albo żaden to wybierasz ten gówniany. Obecna wojna może to zmienić bo będą mieli do wykorzystania prawdziwą i czystą wojnę o niepodległość, a celem polskiej dyplomacji
  • Odpowiedz
@TantnisKrzyzowiaczek: bo nie mają innych bohaterów. A nie mają bo ruscy w odróżnieniu od Polaków się z nimi nie #!$%@? ciągle ich kopiąc, dyskryminując, wrzucając terrorystów do więzień zamiast czapy itd. Więc jedyni bohaterowie w XXw. to byli Ci co mogli działać czyli OUN i UPA.
  • Odpowiedz
@ArekMaupa: Cóż zryw Petlury był średnio udany. Wsparcie Ukraińców do walki z Bolszewikami było minimalne i znacznie mniejsze niż obiecywał a po zakończeniu wojny polsko-bolszewickiej zbyt długiego oporu nie stawiali bolszewikom na terenie ukraińskiej SRR. UPA jednak było znacznie bardziej masowe.
  • Odpowiedz
@prnppp: i to są te Twoje niemieckie źródła saszka?
Proste pytanie dostałeś … ok może translator Ci źle przetłumaczył to napisze po Twojemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Вы пишете об этих немецких источниках, чтобы показать их
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wladdan: nie jestem sasza, Włodek. Wiem, że wasz iloraz inteligencji jest tak niski, że połowa społeczeństwa to dla was Sasza, ale zrozum, że w Polsce nie używamy takiego imienia.
Prowadzisz tutaj ukraińską propagandę, a najlepsze, że dla ciebie nawet Dmowski jest onucą xD dobra elo, bo szkoda czasu na kogoś tak ubogiego intelektualnie.
  • Odpowiedz
@prnppp: i dalej nie podałeś tych niemieckich źródeł ;))

I Ty masz się za intelektualistę ;)) pewnie w kacapii może i tak …. Biada im biada z takimi trolami ;))

Dmowski:
1) Dmowski poparł Rosję w przededniu I wojny światowej, kiedy podział Europy na dwa obozy wojenne ustawił po obu stronach przyszłego frontu oba państwa niemieckie z jednej strony, a państwo carów z drugiej.
2) Także po Wielkiej Wojnie, już w
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wladdan: ale samozaoranie, ukraińska onuco xDDDDDD za długi tekst, żeby przeczytać nie? XDDDDDDD

Przeczytaj chociaż wnioski xDDDDDD

Czas na podsumowanie. Biorąc pod uwagę motywacje poczynań Dmowskiego, ich logikę, wreszcie opinie wypowiadane prywatnie, nieraz o bardzo drastycznej wymowie, nie sądzę, by można uznać go było za polityka prorosyjskiego.
  • Odpowiedz
@prnppp: ja wiem ze w kacapi nie macie prawa myśleć samodzielnie ;)) tylko możecie powielać wnioski innych ;) u nas każdy ma prawo do własnych wniosków i moje są inne od tych z artykułu dlatego zacytowałem Ci przesłanki
  • Odpowiedz