Wpis z mikrobloga

Miałem drzemkę i śniło mi się, że zrobiłem zajebiste foty w górach.
Wysłałem, je żonie mojego brata. Poszedłem spać. Później (w tym śnie) obudziłem się i sprawdzałem te zdjęcia, nie było ich. Taki byłem zły, że się serio obudziłem i rozkminiam teraz, jaka to dziwna incepcja była. Pierwszy raz miałem sytuację, kiedy obudziłem się we własnym śnie, jednocześnie dalej śniąc xD

Mam też tak, że zdaję sobię sprawę z tego że śnię patrząc na wyimaginowany przez mój mózg zegar, za każdym razem kiedy na niego spojrzę, jest na nim inna godzina i wtedy wiem, że to sen. Tak samo z próbami lewitacji, wtedy wiem że to sen i mogę w nim robić co chcę.

Czytałem kiedyś o świadomym śnie, zegar się z tym zgadza ale czy to normalne/bezpieczne ?

#niewiemjaktootagowac #sen #podswiadomosc
  • 10
@Mow_do_mnie_mistrz: @billuscher: Możliwe, że skupiałeś wzrok pod powiekami, obserwowałeś "wzory" świetlne z które powstają m.in. z różnicy naprężenia wzroku jako na krótki dystans, czy skierowanie wzroku pod powiekami "w sufit". Także mogłeś mieć lekko otwarte oczy i masz względnie jasno w pomieszczeniu jak i byłeś raczej zmęczony, znudzony przed zaśnięciem.
To takie fizyczne objawy ugruntowania odczucia w aktualnym miejscu często w połączeniu z krótkim wybudzeniem gdy już jest jaśniej nad
@Trewor: Ok, to są rzeczy na które nie zwróciłem uwagi, ale mogły mieć miejsce. Tylko, że to było stosunkowo niedawno, a ja byłem wypoczęty. Po prostu po kolacji położyłem się i tak jakoś wyszło :) W pokoju mam stosunkowo ciemno, i zasypiam na boku z twarzą skierowaną bardziej na dół, aby jak najmniej światła mnie rozpraszało