Wpis z mikrobloga

Drogi Wykopku!

Piszę do Ciebie z pięknego wakacyjnego województwa tarnobrzeskiego! Lato 1994 udało się znakomicie. Nie ma tu żadnych pandemii, maseczek, uchodźców, ale też nie ma atrakcji, internetu, smartfonów i pieniędzy. Inflacja wynosi 32,2% ale ma być reforma - denominacja itd.
Od miesiąca w telewizji puszczają nowy teleturniej - Jeden z Dziesięciu - jest tak świetny, że pewnie nie zagości na długo na ekranach jak znam życie...
Tarnobrzeg A.D. 1994 to przepiękne miasteczko, szczególnie pod względem zapachów. Jeśli kiedyś pozamykają te kopalnie siarki to i skończy się tutejsza inhalacja wspaniałościami. Za to Sandomierza trzeba unikać - tam jest podobno tyle zbrodni i morderców, z którymi kompletnie sobie nie radzi tamtejsza policja! Z tutejszych atrakcji mogę polecić Stalową Wolę - o której Melchior Wańkowicz pisał, że to ,,polski Magnitogorsk". Byłem tam: rzeczywiście Magnitogorsk.
A co u Ciebie drogi Wykopku? Jak tam sprawy w Twoim województwie? Czy lata 20. rzeczywiście zaczęły się aż tak źle? Bo u nas 1994 jest taki sobie.

#lata90 #tarnobrzeg #stalowawola #sandomierz #heheszki
Bartholomaeus - Drogi Wykopku!

Piszę do Ciebie z pięknego wakacyjnego województwa ...

źródło: comment_1658041044vSiyMxNprHu0Vyqu6rkn8l.jpg

Pobierz
  • 32
Od miesiąca w telewizji puszczają nowy teleturniej - Jeden z Dziesięciu - jest tak świetny, że pewnie nie zagości na długo na ekranach jak znam życie...


@Bartholomaeus Tutaj wychodzi z Ciebie nieznajomość realiów, które człowiek z lat 90. znał. Telewizja w latach 90. leciała jeszcze na oparach ambitniejszych produkcji z komuny, gdy oglądalność nie był tak ważna. Przykładem jest Wielka Gra, która po '94 leciała w tv jeszcze kilka ładnych lat, a
@Bartholomaeus: na co dzień mieszkam w Krakowie, ale za każdym razem kiedy przyjeżdżam do Tarnobrzega w odwiedziny do rodziców to mi się micha cieszy. Czas tu płynie wolniej, a wszystko jest w zasięgu spaceru. Nawet jeszcze pamiętam tę fontannę sprzed remontu (rodzice mieszkają 100 metrów od niej). Polecam Siarkobyl :)
@johnblaze12345: dobra, mam

Wielka Gra to jakiś nonsens, teleturniej z wiedzy kompletnie do niczego nikomu nie potrzebnej z pytaniami typu

Prowadząca:
- Co powiedziała hrabina Szlezwig-Holsztain cesarzowi Fryderykowi Hohenzelorowi Habsurgowi Trzeciemu gdy przypadkowo nadepnął jej na nogę w trakcie rautu w 1792 w ambasadzie Prus.
Uczestnik teleturnieju
- Odpowiadam na pytanie pierwsze za 25 tysięcy złotych... Hrabina powiedziała "Moja noga! Co jest do diabła?"
Prowadząca:
- Hm.... ja mam tutaj odpowiedź