Wpis z mikrobloga

Też was męczy ta świadomość, w jakim śmietniku od paru lat żyjemy?

Popularyzacja takich jednostek jak ta Polka z Bali, która napisała książkę o swoich doświadczeniach seksualnych z Tindera z czarnoskórymi i latynosami? Czynienie z niej influencerki i poparcie takiego stylu życia wśród dużej liczby kobiet?

Zalew popkultury treściami mizoandrycznymi, np. serial Sex/Life na Netflixie, który opowiada o żonie zdradzającej męża i robiącym z niego winnego tej sytuacji?

Zalew krzywdzących dla mężczyzn zjawisk, udających nowoczesny „lifestyle” - typu poliamoria, cuckolding, otwarte związki?

Przepełnienie TikToków i Instagramów treściami, jak na skrinie poniżej? Treściami, które zbierają od młodych kobiet miliardy lajków?

Wiem, że można to ignorować i nie uczestniczyć w tym wszystkim - badam te rzeczy bardziej z perspektywy socjologicznej. Nie zmienia to faktu, że ludzie odcięci od tego całego śmietnika również odczuwają te zmiany społeczne na własnej skórze. Często nieświadomie.

To na kiedy umówiony jest ten meteoryt?

#tinder #blackpill #spoleczenstwo #redpill #p0lka #zwiazki #pieklomezczyzn #mizoandria #niebieskiepaski
Pobierz Tywin_Lannister - Też was męczy ta świadomość, w jakim śmietniku od paru lat żyjemy?
...
źródło: comment_1658087613uCLiQ2vZj8hkPodAGvsRk5.jpg
  • 60
i tym screenem sprawia że więcej osób o tej kobiecie usłyszy co sprawia że staje się dzięki niemu bardziej sławna, tak samo Ty sprawiasz że ktoś może uwierzyć w ten artykuł z wysokich obcasów bo go rozpowszechniasz.


@aarahon: i co z tego? Jaki tłuk ci wmówił, że zła sława to coś korzystnego? XD

Chciałbyś, żeby w głównym wydaniu wiadomości pokazano twoje, zdjęcie z podpisem "pedofil"? Bylbyś sławny przecież XD

ale tak
Pobierz s.....i - > i tym screenem sprawia że więcej osób o tej kobiecie usłyszy co sprawia ż...
źródło: comment_1658126642EaM30bSHa3F1ntebcY2rMd.jpg
i co z tego? Jaki tłuk ci wmówił, że zła sława to coś korzystnego? XD


@skitarii: Nikt mi tego nie wmówił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbyś, żeby w głównym wydaniu wiadomości pokazano twoje, zdjęcie z podpisem "pedofil"? Bylbyś sławny przecież XD


@skitarii: mylisz sławę ze zniesławieniem.

Czyli jak pisałem, według ciebie nie wolno pisać i przestępcach, bo ktoś to przeczyta i będzie chciał robić to samo
@aarahon: to ty nie potrafisz podać żadnych argumentów za tym, że krytyka, to jest coś co chciały osiągnąć te kobiety swoim zachowaniem XD

Najpierw to udowodnij, potem pisz te swoje elaboraty oparte na tej debilnej tezie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możesz też przy okazji udowodnić, że lepiej o takich zjawiskach w ogóle nie pisać, niż je krytykować jeśli chce się je ograniczyć, bo w swoim pierwszym komentarzu
Pobierz s.....i - @aarahon: to ty nie potrafisz podać żadnych argumentów za tym, że krytyka, ...
źródło: comment_1658127751xoOphEi20GzHGe1HZSagry.jpg
to ty nie potrafisz podać żadnych argumentów za tym, że krytyka, to jest coś co chciały osiągnąć te kobiety swoim zachowaniem XD


@skitarii: ale ja nic takiego nie twierdzę :) Nie piszę nic o tym czy krytyka to jest coś co chciały osiągnąć. To jest jasny znak tego to że ubzdurałeś sobie jakąś tezę i chcesz ode mnie dowodu na nią xD

Najpierw to udowodnij, potem pisz te swoje elaboraty oparte
ale ja nic takiego nie twierdzę :)


@aarahon: przecież napisałeś tak w pierwszym komentarzu. Pisałeś, cytuję:

o tej kobiecie dowiedziałem się od Ciebie więc w moim odczuciu to Ty właśnie przyczyniasz się do powstawania jej sławy czyli robisz dokładnie to co ona chciała ¯_(ツ)_/¯


Czyli jednak piszesz debilizmy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dlaczego mam udowadniać TWOJE tezy? xD


To przecież twoja teza. To ty napisałeś, że OP
@janeeyrie Czemu zakładasz, że mąż nie pociąga kobiety. To czemu weszła z nim w tak, z zasady głęboka relację jaką jest małżeństwo. Nie wiedziała wcześniej, że jest dla niej nieatrakcyjnych i nic z tego nie będzie a mimo to zmarnowała swój i jego czas. Czy może ogień namiętność wygasł i zamiast wspomnie dziać na poprawą wybiera skakanie z kwiatka na kwiatek
to jest coś co chciały osiągnąć te kobiety swoim zachowaniem XD

Czyli jednak piszesz debilizmy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@skitarii: Nie, debilizmy piszesz tylko i wyłącznie TY!! Ja napisałem o kobiecie - o jednej i konkretnej kobiecie (liczba pojedyncza). Ty pisałeś o jakiś nieokreślonych kobietach (liczba mnoga).

To przecież twoja teza. To ty napisałeś, że OP robi dokładnie to co chciała tamta babka, a ja wklejając screena
@Tywin_Lannister: mi się bardzo podoba pomysł poliamorii i otwartego związku, tylko ciężko znaleźć kobietę, która miałaby na to ochotę. Ludzie to obserwują i czytają o tym, ale bardziej jako ciekawostkę to traktują. Jestem na Facebooku w grupie poliamorii i takich realnych chętnych to jest mało. Ale mężczyźni w tym uczestniczący nie czują się krzywdzeni, czerpią takie same korzyści jak kobiety. Nie możesz oczekiwać od ludzi, że dostosują się do twojej wizji
@se_mallo: to nie jest prawda, są związki, które szukają drugiej kobiety i takie które już mają trójkąt dwie kobiety i facet. I tak po zdjęciach to są wszystko normalni ludzie, nie modele/modelki. W poliamorii są różne kombinacje, to nie jest tak, że jest kobieta co ma harem facetów. Ale nie ma wcale dużego zainteresowania poliamorią, przynajmniej nie na Facebooku. Liczba lajkow czy obserwowaną nie odpowiada realnymi zainteresowanymi. Ludzie obserwują bo jest
@Tywin_Lannister: niestety przeszkadza. Niemniej jednak trzeba żyć w tej rzeczywistości i probować ją troszeczkę zmieniać, przynajmniej w swoim życiu i otoczeniu.

Destrukcyjne mechanizmy społeczne widać jak na tacy. Największa obawa, która mnie trapi, to jak będą wyglądaly przeobrażenia spoleczne, kulturowe i cywilizacyjne w następnych dekadach. Takie rzeczy niemalże nigdy nie przebiegaly spokojnie, a zawsze wiązały się z jakąś mocną destabilizacją. W tym aspekcie jestem radykalnym pesymistą - to prędzej czy później
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tywin_Lannister: zadałeś pytanie z tezą, w dodatku z góry znając odpowiedź, kierując je głównie do własnej bańki społecznej.


Takie sytuacje są kontrowersyjne, a co za tym idzie - bardzo medialne i click baitowe. Prawdopodobnie chciałbyś wierzyć, że jest to standard, jako wygodne wytłumaczenie niepowodzeń.


Jako "badacz" lepiej sięgnij po metaanalizy socjologiczne, zamiast uprawiać chłopsko-rozumizm.

@pysznej_kawusi:

No to jako "badacz" możesz sprawdzić statystyki krzyczące o tym że obecnie młodzi ludzie uprawiają
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seishin: Nie jestem żadnym badaczem. Wiem jedynie jak interpretować dane statystyczne, czego uczą studentów na każdej lepszej uczelni.

Poczytaj sobie czym jest korelacja, korelacja pozorna.

Nie czytałem żadnych badań na temat częstotliwości współżycia wśród młodych ludzi, ale jakbym miał strzelać, to prędzej widziałbym w tym skutek życie online, które nie pozwala nauczyć się tak budowania relacji, w tym romantycznych. Mniej expa, niższy level.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Seishin: Nie jestem żadnym badaczem. Wiem jedynie jak interpretować dane statystyczne, czego uczą studentów na każdej lepszej uczelni.


Poczytaj sobie czym jest korelacja, korelacja pozorna.


Nie czytałem żadnych badań na temat częstotliwości współżycia wśród młodych ludzi, ale jakbym miał strzelać, to prędzej widziałbym w tym skutek życie online, które nie pozwala nauczyć się tak budowania relacji, w tym romantycznych. Mniej expa, niższy level.

@pysznej_kawusi:

Nie przeczytasz badan o których wspominam
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seishin: pozwoliłeś sobie na gdybanie na temat powodów zmniejszenia aktywności seksualnej, odpowiedziałem Ci kulturalnie - na tym polega dyskusja, możemy się nie zgadzać.
Sam również pozwoliłem sobie gdybanie, Ty za to oplułeś mnie jadem, co jak tutaj obserwuję jest niepisanym standardem przegrywa, a potem zdziwienie, że nikt nie chce nawiązywać relacji ze zgorzkniałym człowiekiem, a winny jest ten blackpill.

Poleciłem Ci zapoznać się z dwoma pojęciami, które są do wyszukania na