Wpis z mikrobloga

Też was męczy ta świadomość, w jakim śmietniku od paru lat żyjemy?

Popularyzacja takich jednostek jak ta Polka z Bali, która napisała książkę o swoich doświadczeniach seksualnych z Tindera z czarnoskórymi i latynosami? Czynienie z niej influencerki i poparcie takiego stylu życia wśród dużej liczby kobiet?

Zalew popkultury treściami mizoandrycznymi, np. serial Sex/Life na Netflixie, który opowiada o żonie zdradzającej męża i robiącym z niego winnego tej sytuacji?

Zalew krzywdzących dla mężczyzn zjawisk, udających nowoczesny „lifestyle” - typu poliamoria, cuckolding, otwarte związki?

Przepełnienie TikToków i Instagramów treściami, jak na skrinie poniżej? Treściami, które zbierają od młodych kobiet miliardy lajków?

Wiem, że można to ignorować i nie uczestniczyć w tym wszystkim - badam te rzeczy bardziej z perspektywy socjologicznej. Nie zmienia to faktu, że ludzie odcięci od tego całego śmietnika również odczuwają te zmiany społeczne na własnej skórze. Często nieświadomie.

To na kiedy umówiony jest ten meteoryt?

#tinder #blackpill #spoleczenstwo #redpill #p0lka #zwiazki #pieklomezczyzn #mizoandria #niebieskiepaski
Tywin_Lannister - Też was męczy ta świadomość, w jakim śmietniku od paru lat żyjemy?
...

źródło: comment_1658087613uCLiQ2vZj8hkPodAGvsRk5.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: ale ta hipergamia odbije im się czkawką, tak jak z wiekiem. Gdy mają 20-30 lat skoczą po setkach kutang-czadów, ale za 10 lat myślę, że masa bluepillowców się obudzi i powoli wszystko zmierza do coraz większego ostracyzmu w stronę np samotnych matek (i słusznie) czy grubych, ale jeszcze tak z 10-20 lat i pokolenie beciaków się radykalnie zmniejszy

I wtedy gdy takiej tik-tokerce wybije 30-35 lat i faceci zmądrzeją to
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Ja właśnie dochodzę do wniosku, że to odcięcie się może być dobrym pomysłem. Takie wyciszenie się, by zminimalizować wpływ tego wszystkiego na mentalność.

Dziś zrobiłem ważny krok w tym kierunku: założyłem konto na wykopie :D
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 155
@Tywin_Lannister: zadałeś pytanie z tezą, w dodatku z góry znając odpowiedź, kierując je głównie do własnej bańki społecznej.

Takie sytuacje są kontrowersyjne, a co za tym idzie - bardzo medialne i click baitowe. Prawdopodobnie chciałbyś wierzyć, że jest to standard, jako wygodne wytłumaczenie niepowodzeń.

Jako "badacz" lepiej sięgnij po metaanalizy socjologiczne, zamiast uprawiać chłopsko-rozumizm.
  • Odpowiedz
@pysznej_kawusi: ale o co ci właściwie chodzi naukowcu za 5 zł?

To nie jest wpis, który ma cokolwiek udowadniać. Pytam kilku mireczków, czy też ich męczy to, co wymieniłem - i tyle.

Ty natomiast zesrałeś się ostro - jakby to była debata podczas seminarium magisterskiego na wydziale socjologicznym i bym ci #!$%@?ł temat do magisterki xD
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Kobiety robią to, co mężczyźni robili od zarania dziejów, czyli czerpią przyjemność z seksu, ojesu, jak one tak śmią, do garów i oddawać się mężowi, który ich nie pociąga, takie ich przeznaczenie przecież, co nie?
  • Odpowiedz
Też was męczy ta świadomość, w jakim śmietniku od paru lat żyjemy?


@Tywin_Lannister:
Męczy mnie to, ale co mam zrobić? Ja akurat problemu nie mam, ale gdybym musiał dziś szukać we współczesnej Europie żony, to chyba bym zwariował.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: To jest wpis o mizoandrycznym śmietniku w popkulturze i robieniu influencerów z byle kogo, a nie o seksie z perspektywy kobiet. Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Ruchaj się z kim chcesz i czerp z tego przyjemność albo idź do garów i oddawaj się mężowi, który cię nie pociąga. Rób co chcesz - nikt o tym tutaj nie dyskutuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Tywin_Lannister: ty nic nie badasz mordo, jesteś zaangażowany emocjonalnie jak #!$%@? w te kwestie, z wpisu wylewa się jasny obraz twojego poglądy więc o jakim badaniu ty mówisz xD po prostu masz swoją opinię na podstawie anegdot z internetu.

#!$%@? zaraz przeglądanie proponowanych na Instagramie będzie nazywane researchem
  • Odpowiedz
@Krisskow: Gdzie ja napisałem, że zawartość tego wpisu to badanie naukowe?

Jesteśmy na wykopie, a nie na auli. Pod nickami dzielimy się spostrzeżeniami z innymi użytkownikami na tematy, o których rzadko się rozmawia pod imieniem i nazwiskiem.

Przeczytałeś słowo klucz „badam” i od razu uaktywniła ci się naukowa sraka socjologa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Tywin_Lannister: przeciwnie to ty próbujesz nobilitować swoje wysrywy i generalizacje pisząc o jakimś badaniu z perspektywy socjologicznej xD. Co już jest zwyczajnie przykre.

Nazwijmy rzeczy po imieniu dobierasz sobie anegdoty pod teorie, budujesz na tej podstawie swój światopogląd i fomulujesz swoje "spostrzeżenia".
  • Odpowiedz