Wpis z mikrobloga

Jak bardzo wymagająca jest Mała Fatra? Planuję jechać na tydzień i zastanawiam się czy sobie poradzę.
Dotychczas w górach byłem w Pieninach jedynie
W planach Mały i Wielki Rozsutec, Janosikowe Diery i nie wiem jeszcze co więcej, może coś ktoś poleci?
#gory #slowacja
  • 4
W planach Mały i Wielki Rozsutec

@Alkatron: rozumiem, że chodziłeś już szlakami z łańcuchami i klamrami i nie sprawia ci to trudności, ani nie masz lęku wysokości? Zabierz dobre obuwie na mokre skały (Janosikowymi spływa potok) i wyjdź wcześnie rano, to sobie poradzisz. To nie szlak jednokierunkowy, więc tam zawsze można odpuścić i zawrócić.
@Jare_K lęku wysokości nie mam, ale po szlakach z łańcuchami/klamrami nie chodziłem jeszcze. Jestem raczej sprawny fizycznie, więc o ile takie odcinki nie ciągną się przez pół trasy na szczyt to nie powinno być problemu
@Alkatron: Diery mają to do siebie, że znaczna część szlaku jest ze sztucznymi ułatwieniami. Takiego nagromadzenia w Tatrach się nie spotyka. No może poza Orlą Percią, która jest trudniejsza. Na Mały Rozsutec prowadzi dosyć wymagający, ale krótki odcinek. Ostatnio ktoś tam zginął. Z Wielkiego zejście też ma trochę łańcuchów, ale jest spoko.