Wpis z mikrobloga

@Sqbfd: no to zależy czego wymagasz od kompa. Jak chcesz mieć laptopa do przeglądania neta to wystarczy ci podstawowa konfiguracja, a jak chcesz mieć najnowszy procesor i dłuższe wsparcie to dołóż sobie do M2.
@pekak: Zależy mi na tym, żeby pociągnął jak najdłużej, od czasu do czasu będę na nim jakieś rzeczy typu podstawowy montaż filmików robił, ale w głównej mierze to służyć będzie do nauki i pisania xD

@jfrost: M1 Pro 13 calowy wyszedłby w takiej samej cenie tak naprawdę, ale poczytałem o problemach z touchbarem oraz z klawiaturą i powiem szczerze, odwidział mi się, a zależy mi raczej na bezawaryjności, bo będę
@Sqbfd: chodziło mi o nowe 14' Pro z M1 Pro (fajne te nazwy :D), ale to zależy co chcesz robić na tym lapku. Ja mam Air M1 512/16 i nawet używam go do poważniejszych montaży wideo 4K. Najlepszy laptop ever.
@xandra: Kurła, dzięki za linki xD. W takim razie muszę to przemyśleć.

@jfrost: Poczytałem sobie o tej M2 i chyba podziałało na mnie to jak kubeł zimnej wody na łeb. Nie chcę płacić 11k za coś, co będzie działało tylko NIECO lepiej niż m1 i grzało się jak mieszkanie na ostatnim piętrze, a nawet i gorzej.

Do tej pory myślałem, że na 100% wezmę Aira 13 cali, ale ten pro
@Sqbfd: no to wystarczy ci Air M1 w podstawowej konfiguracji do tego.
@xandra: tym bym się jakoś zbytnio nie przejmował, bo zaraz znowu się okaże, że jest tak jak z tym swapem - niby problem istnieje, ale tylko w mocno określonych warunkach, do których przeciętny użytkownik nigdy nie dojdzie

edit: właśnie doczytałem - przegrzewał się przy eksporcie wideo 8K XD no kto normalny kupuje Aira z najniższymi podzespołami, żeby robić
Zarówno Air jaki i Pro z M2 się przegrzewają ;)


@xandra: a gdzie mogę napisać artykuł jak mój laptop z intelem zaraz po zbootowaniu ma już 95 st.? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sqbfd: Bierz m1, mam pro 2020 do typowych prac biurowych + przegladanie neta i tak niewykorzytuje wcale jego potencjalu a wsparcie bedzie jeszcze na tyle dlugie ze pewnie zmienisz w tym czasie komputer xd
@jfrost: najlepiej napisz to do producenta Twojego lapka, który wstawił ujowe chłodzenie do pieca hutniczego marki intel.
Dla tego też ludzie leją moczem na Apple bo M1 wyszedł im nawet dobrze a teraz jak zobaczysz Air z M2 to tam nawet nie ma radiatora tylko RF Shield jak na jakiś Commodore64 i to wszystko za lapka bez możliwości upgrade za nie mały pieniądz w wersji podstawowej. Na forach gdzie ludzie potrzebują
@Sqbfd: Mam Macbook Air M1 16/512 i spokojnie można montować filmy 1080p. Nawet się nie grzeje. Z 4K też sobie poradzi, może się zagrzeje przy eksporcie i tyle. Więc MBP M1 na pewno da sobie ze wszystkim radę.

Bierz co jest dla Ciebie opłacalne cenowo i Ci się podoba. Zarówno M1 jak i M2 będą spoko.
@Kolorowezworki: Ten post już mnie przekonał do M1, wieczorkiem sobie porównam aira z tym czternastocalowym. Może skończy się na Pro 14” bo na moje wymagania to najlepszy rozmiar ekranu