Wpis z mikrobloga

Jak mnie to wku*wia i śmieszy jednocześnie. Patologia polskich dróg czyli ważniaki w nowiutkich suvach.

Jade wczoraj S8. 130 na blacie czyli prędkość optymalna biorąc pod uwagę warunki, leciwą Skodę i rodzinę na pokładzie.
Na prawym pasie laweta z przyczepą, przed nią tir. Na drodze pusto więc zaczynam wyprzedzać. Minąłem pierwsze auto, równam się z naczepą tira i za plecami pojawia mi się kutiasiarz w nowym Mercedesie (GLKa bodajże).

Scenariusz więc znany - podjeżdża na dwa metry za zderzak i zaczyna napieprzać długimi raz po raz. Do uja pana, czego te typy oczekują? Że wjadę pod naczepę co by tylko on mógł przejechać? Że zredukuje przy 130 bieg co by wycisnąć z załadowanego samochodu więcej mocy? Po prostu nie czaję.

A ten debil jak świecił od początku tak świecił aż do końca manewru oczekując cudów. No może pod koniec miał trochę racji bo mi noga 'spadła' z pedału gazu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to nie jakiś ewenement a stałe zjawisko.

Hatfu na was

#polskiedrogi #samochody #kierowcy
  • 182
  • Odpowiedz
@ATAT-2: mi jak ktoś mruga światłami, a nie mam jak wyprzedzić bo przede mną są inne auta to chowam się na prawy, wpuszczam lamusa i wbijam za niego dając długimi jakby jutra miało nie być.
A nienawiść do suvow to coś za co szanuje każdego człowieka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@robertx: Z Ciebie to robi się powoli typowy Wykopek. Specjalista od piłki nożnej, połogów, drogowy wzór wróżbita, jeszcze kilka miesięcy i wpadnie kolejna odznaka specjalisty sportów zimowych. Szkoda chłopa, zawsze dzień dobry mówił. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
ja policzę, przy 130km/h robi się 36 metrów w sekundę, pojazd z przyczepą nie może być wg prawa dłuższy niż 18 metrów, dodajmy odstęp x 3. Jak ktoś kto ma 40km/h więcej niż ty po dwóch sekundach jest na twoim zderzaku to musiałeś mu WYMUSIĆ pierwszeństwo.


@szuineg: poważnie? A wziąłeś pod uwagę, że OP jechał ok. 40 km/h względem tego tira, a nie 130? Przelicz jeszcze raz...
  • Odpowiedz
@robertx: to nie #!$%@?ć 170 na drodze, gdzie obowiązuje 120. Przypominam, że w razie wypadku rażące naruszenie limitu prędkości jak w tym przypadku może zmienić wyrok sądu, nawet w przypadku wymuszenia innego uczestnika ruchu.
  • Odpowiedz
  • 35
ja policzę, przy 130km/h robi się 36 metrów w sekundę, pojazd z przyczepą nie może być wg prawa dłuższy niż 18 metrów, dodajmy odstęp x 3. Jak ktoś kto ma 40km/h więcej niż ty po dwóch sekundach jest na twoim zderzaku to musiałeś mu WYMUSIĆ pierwszeństwo.


@szuineg: poważnie? A wziąłeś pod uwagę, że OP jechał ok. 40 km/h względem tego tira, a nie 130? Przelicz jeszcze raz...

@Nieszkodnik powiem tylko że
szuineg - > ja policzę, przy 130km/h robi się 36 metrów w sekundę, pojazd z przyczepą...

źródło: comment_1658238673sNqTpOMrJdGpjEGgSZTPll.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
powiem tylko że niezły dzban ze mnie


@szuineg: matura Giertycha, co nie?

@Nieszkodnik oj nie, matura taka że dziś pewnie rzeźnia by była. Coś mi na czuja właśnie nie pasowało, ale mnie tak zagotował ten dzban że na szybko pisałem. Za pierwszym razem jeszcze większą głupotę napisałem, ale się zorientowałem i usunąłem komentarz.
Nie zmienia to jednak nic bo skoro on potrzebował 5 sekund i po tym czasie miał auto na
  • Odpowiedz
ak ktoś kto ma 40km/h więcej niż ty po dwóch sekundach jest na twoim zderzaku


@szuineg: xD

Publicznie wrzucasz takie z dupy wyliczenie a drugi mądrala @robertx: przyklaskuje.... Matura widze nieobowiązkowa za waszych czasów była?
Polecam usiąść z kartką raz jeszcze do tego zadania.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: czekaj czekaj, mówisz że łamiesz przepisy ruchu drogowego i nie w smak ci, że ktoś inny również łamie przepisy ruchu drogowego? Jedziesz niezgodnie z przepisami to grzecznie, z uśmiechem od ucha do ucha, przepuszczasz poganiacza i zapominasz o sprawie. Czyż nie? Co innego gdy jedziesz zgodnie z przepisami. Wtedy pultasz się na wykopie, proste. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to nie #!$%@?ć 170 na drodze, gdzie obowiązuje 120.


@Tenczlowiektutaj: Czyli jeden gość łamiący przepisy i narażający bezpieczeństwo innych krytykuje drugiego gościa łamiącego przepisy i narastającego bezpieczeństwo innych. Trafił swój na swego
  • Odpowiedz
@szuineg: włączony kierunkowskaz nie daje pierwszeństwa tak samo jak nie daje go jazda z prędkością 170 km/h lewym pasem :D
Jedziesz 120 km/h na drodze ekspresowej, zbliżasz się do tira, nie możesz zmienić pasa na lewy i musisz zwolnić, bo jaśnie pan #!$%@? lewym pasem to nastąpiło wymuszenie pierwszeństwa.
  • Odpowiedz
@robertx: Tak, przyznaje się do przekroczenia prędkości o 10 km.
Tylko z drugiej strony masz typa który przekroczył ją o 50 i do tego stwarza zagrożenie nie zachowując bezpiecznej odległości i próbując oślepić innych uczestników drogi.

Tak więc może wyjdę na hipokrytę ale ja się winny nie czuje.

PS
Jak tam Twoje wyliczenia, że mercedes mi 2 sekundy siadł na zderzaku? Już im nie przyklaskujesz ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@mic22: Jest dokładnie tak jak napisałeś. Zgodnie z przepisami (a przede wszystkim z rigczem) op widząc zbliżający się pojazd w lusterku na lewym pasie, który jedzie szybciej od niego powinien go najpierw przepuścić i dopiero zmienić pas na lewy
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Wymyśliłeś sobie jakąś historyjkę i oczekujesz, że będę ci do do sekundy wyliczał co gdzie było? Zejdź na ziemię xD Złamałeś przepisy również, a może przede wszystkim, wymuszając pierwszeństwo przy zmianie pasa na szybciej jadącym pojeździe, bo albo go nie zauważyłeś albo źle oceniłeś prędkość z którą się porusza. I zostało ci płakanie w necie, że hlip hlip, głupie suwy na mnie świeco długimi
  • Odpowiedz
Wymyśliłeś sobie jakąś historyjkę i oczekujesz, że będę ci do do sekundy wyliczał co gdzie było


@robertx: Nie stało to na przeszkodzie wysnucia całej hipotezy jak to zajechałem typowi drogę xD I oczywiście przyklaskiwanie całkowicie błędnym wyliczeniom jakoby we 2 sekundy typ mnie dogonił.

To jak to wreszcie jest? Masz czas wyliczać i teoretyzować jak ta sytuacja wyglądała czy nie masz? Bo się plątasz misiu w zeznaniach
  • Odpowiedz
albo źle oceniłeś prędkość z którą się porusza.


@robertx: zgodnie z obowiązującą zasadą ograniczonego zaufania, OP mógł założyć, że coś tam z tyłu jedzie nie więcej niż te 130- 140 km/h, przy ograniczeniu do 120. A to mu dawało kilkadziesiąt sekund na swobodne wyprzedzenie...

Zasada ograniczonego zaufania oznacza, że każdy uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego
  • Odpowiedz
@szuineg: włączony kierunkowskaz nie daje pierwszeństwa tak samo jak nie daje go jazda z prędkością 170 km/h lewym pasem :D

Jedziesz 120 km/h na drodze ekspresowej, zbliżasz się do tira, nie możesz zmienić pasa na lewy i musisz zwolnić, bo jaśnie pan #!$%@? lewym pasem to nastąpiło wymuszenie pierwszeństwa.

@mic22 no właśnie jazda lewym pasem powoduje że masz pierwszeństwo przed pojazdami które chcą na twój pas wjechać. I nie zmienia tu
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Gościu, jechałeś 40 km szybciej od ciężarówek a ten typ w suvie 40 km szybciej od Ciebie. Znaczy jak rozpoczynałeś wyprzedzanie to on był za Tobą tyle co długość pierwszej ciężarówki którą wyprzedziłeś + odległość którą miałeś od tej ciężarówki w chwili zmiany pasa.
#!$%@?łeś mu się i dlatego dał ci długimi, zrozum to
  • Odpowiedz