Wpis z mikrobloga

Do szwagra kilka dni temu dzwonił jego "doradca" kredytowy pytając jak sobie radzi z ratami i powiedział, że zawsze może przejść na stałe oprocentowanie, a potem sobie refinansować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na informację od znajomego, że w sumie jest spoko i zamierza skorzystać z wakacji i nadpłacić kredyt stwierdził, żeby dobrze to przemyślał, bo to jest dla ludzi w trudnej sytuacji materialnej i jak będzie chciał wziąć kolejny kredyt to żaden bank mu nie udzieli.

Widzę środowisko bankowe już wytresowało swoich.

#kredythipoteczny #wakacjekredytowe #stopyprocentowe #banki
  • 33
@Gluptaki: @k_10: Dlatego jeśli ktoś w najbliższym czasie zamierza brać duże kredyt to niech się zastanowi i skonsultuje z kimś bardziej wiarygodnym. Ja nie zamierzam brać kolejnego kredytu dopóki nie spłacę aktualnego, a to zajmie mi 4-5 lat. Mimo wszystko straszenie czarnymi listami jest według mnie śmieszne. W połączeniu z propozycją stałych rat (teraz xDDD) jest parodią. Gdzie byli ci wszystko wiedzący doradcy w listopadzie jak faktycznie można było coś
@k_10: ohoho tragedia te punkty, zostanie mi 5 kedytow na raty 0% którymi nabiłem sobie zielone wskaźniki.

W Europie na szczęście nadal jest GDPR / RODO i jak wyjdzie ze trzymają jakieś dane osobowe (a musza jakoś powiązać kredyt) to jeszcze z tego tytułu miliony kar zapłacą. A ktoś w końcu puści pare
@k_10: poza tym ja to widzę tak:
- przejdź na stałe oprocentowanie przy wysokiej stopie i na prawdopodobnej górce
- absolutnie nie waż się skorzystać z wakacji, bo potem nie dostaniesz kredytu = nici z refinansowania
- po dwóch latach jak się zorientujesz, że bank cię wydymał to wróć do pana doradcy
- bank najedzony, pan doradca ma kolejną prowizję
- profit (tylko nie dla ciebie)

¯\_(ツ)_/¯

Ja już dziękuję, rok
@k_10: ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jednak miałem 560pkt w opisany wyżej sposób - raty 0% na kilka rzeczy, spłacana regularnie karta kredytowa, a przy 560pkt już nie masz żadnego problemu z uzyskaniem jakiegokolwiek kredytu hipotecznego
dlateog mam #!$%@? na bik (a rozważałem wakacje kredytowe pod wzgledem biku i czarnej listy przez ostatni miesiac) - a czarna lista to jw, rodo i gdpr
@k_10: Za aneks nie dostają, ale połączenie "może jednak stałe, bo nie wiadomo" + "nie bierzcie wakacji" brzmi jak naganianie na niekorzystne stałe oprocentowanie i potem zabawy refinansowanie, z jednoczesną pułapką w postaci braku wakacji, no bo przecież jak jest w planach refinansowanie to strach wziąć wakacje, bo zablokujemy sobie tę opcję XD Nie chce mi się wierzyć, że ktokolwiek powiązany z bankami zrobi cokolwiek korzystnego dla klienta. Nie po tym