Wpis z mikrobloga

@jerry_owies: Bo to nie jest powód do oceny kogokolwiek per se tylko sposób na wykrycie impostora który próbuje się podszywać pod gentlemana( ͡° ͜ʖ ͡°) Bogacze kiedyś celowo wymyślili milion takich zasad by utrudnić awans społeczny i zabetonować swoją pozycję.
  • Odpowiedz
@enforcer: ale z czerwonym winem to nie bardzo, bo czerwone wino pije się w wyższej temperaturze, więc obejmuje się kieliszek dłonią, żeby je zagrzać. W podany sposób pije się białe wino, żeby go nie ogrzewać, bo to z kolei lepiej smakuje chłodne.

tak na prawdę to każde szkło można trzymać jak się #!$%@? chce bo nikt tego nie sprawdza a jak ktoś oceni Cie na podstawie tego jak trzymasz wino to
  • Odpowiedz
@jerry_owies: nie każdy alkohol wali się na hejnał tylko pije się dłużej i trzyma się kieliszki specjalnie w taki sposób żeby np nie ogrzewać albo ogrzewać go ciepłem ręki
  • Odpowiedz
@Rga79: i znowu: nie każde przyjecie wygląda tak że siedzi się przy stole i wali wódę, ludzie czasem mają takie przyjęcia że biorą kieliszki i sobie spacerują, rozmawiają z innymi gośćmi i te sprawy. W takiej sytuacji trzymanie kieliszka na stole jest głupie.
  • Odpowiedz
@StdPtr: Często na takich spotkaniach są wysokie stoły na których można sobie je postawić. Ale wiadomo pewnie wale wódę do upadłego i nigdy nie byłem na takich dystyngowanych spotkaniach No nie?
  • Odpowiedz
@jerry_owies: no nie wiem, np dla mnie to jak szklankę/kieliszek trzyma barman czy kelnerka która mnie obsługuje ma dla mnie ogromne znaczenie i zwracam na to uwagę (w 90% bo to jednak podstawowa wiedza w gastronomii) czyli za podstawę naczynia, nie dotykając okolic rantu gdzie pijesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@w__k: > Najczęściej nie dowiesz się tego, że ktoś cię po cichu skreślił, bo wyglądasz mu na prostaka przez zachowanie, i jakieś fajne biznesy, projekty lub oferty pracy przez to przepadły.
Alkusy mogą trzymać dowolnie, bo im i tak trunek nie zdąży się zagrzać od trzymania. ;)
@jerry_owies
Za duzo filmów xD ogarnięci ludzie maja w dupie jak trzymasz kieliszek, nie zależnie od sfer w jakich sie obracasz, a jesli komus
  • Odpowiedz
@Ziombello: tak na prawdę to każde szkło można trzymać jak się #!$%@? chce bo nikt tego nie sprawdza a jak ktoś oceni Cie na podstawie tego jak trzymasz wino to jest #!$%@? debilem i i tak nie chcesz go znać


@jerry_owies: Ale to chyba porady jak trzymać żeby trzymało swoje właściwości (temperaturę).
Brandy pijemy ciepłe więc można trzymać za czarkę, wino czy koktajle powinny mieć od 8 do 18 stopni
  • Odpowiedz
@zuchtomek: Podgrzanie pewnych alkoholi pozwala wydobyć z nich nieco więcej aromatu który zaczyna parować. Ostatnio doświadczyłem tego przy rumie. W smaku bardzo dużej różnicy nie ma, ale to co czujesz jak wąchasz już różni się kolosalnie.
  • Odpowiedz
oj tak, okropnie mocno się ogrzewa czerwone wino nie z lodówki przez 30minut picia kieliszka to fakt - kto nie trzyma za nóżkę potem pije wrzątek na własne życzenie. debil


@jerry_owies: Wiesz co wydawało mi się, że plusy należnie dostałeś - bo kogo to obchodzi jak kto trzyma wino, ale widzę, że teraz sam robisz fikoła bo za debili uważasz ludzi, którym 'kilka stopni ciepła robi różnicę'..

Przez 30 minut spokojnie
  • Odpowiedz