Wpis z mikrobloga

4 godziny ciężkich, i o zgrozo fajnych rozmów za mną, na ruskich videochatach.
ome.tv (język rosyjski)
https://strangerschat.in/videochat/Russian
Pierwszą godzinę leciałem z Ukraińskim szalikiem na ramionach, i może jak większość tutaj,nie doceniłem sowieckiej klasy średniej. Ale nawet Ci z ruską flagą za plecami mówili "Slava Ukrainie" (pewnie robili to dla żartu, bo po lokalizacji widzieli że jestem z Polski) młode dziewuszki bardzo antyputinowskie, dyskusja z kilkoma "pacanami" także na +, zauważyłem że wiekszość tam umie w ekonomie, i między słowami wywnioskowałem że nie są zadowoleni, z obecnej polityki rządu i cenami "na magazynach"
Drugie podejście bez Ukraińskiego szalika, mój rosyjskie jest w na tyle dobrym poziomie, że wiele osób pytało z jakiej "oblaści" jestem, a nie z jakiego kraju. Gdy wyjaśniłem że z "Polszy" to wrażenia były mieszane, oczywiście dalej króluje mit że chcemy zajumać Lwów, ale po obszernym objaśnieniu że nam te tereny się nie kalkulują, większość odpuszczała dyskusję, i pytali czy mamy olej w domach xD. (tak serio, chyba tam w Rosji to serio ich boli i towar jest deficytowy)
Hitem był Pan (specjalnie z dużej litery) z Czeczeni, który gdy miałem Ukraiński szalik na sobie, pokazywał mi kciuk wskazujący, i kierował utworzone z palców serce. Tym bardziej go szanuję, bo lokalizacja pokazywała na Groźny, takie małe gesty świadczą o nastrojach w regionie.
#wojna #ukraina #rosja
  • 25
@Thorrand: Nie robiłem, czytałem ukraińską/rosyjską prasę od 24 lutego (jako że jestem w połowie Ukraińcem, to głównie "naszą") ale z ciekawostek, mogę powiedzieć że gdy miałem na sobie Ukraiński szalik, to nawet Ci co mnie przełączali, pokazywali uniesiony kciuk w gorę, oczywiście trafiłem też na "Zetki" (najlepszy był chłop, co miał koszulkę w "Z" ale był tak gruby, że te fałdy idealnie się w Zetkę wpasowywały) i tam byłem jechany od
@JohnnyPomielony:

Haha, okey. Pewnie nawet w Polsce byś znalazł debili, którzy wierzą w takie brednie. Nawet chwilę wcześniej wrzuciłem takiego gagatka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz rzucić okiem:

https://www.wykop.pl/wpis/66779337/pomyslcie-sobie-ze-sa-miejsca-w-necie-gdzie-zbiera/

Zmierzam do tego, że nie masz się czym przejmować. Propaganda (nawet ta najbardziej idiotyczna) gdy trafi na podatny grunt, to po prostu robi sieczkę z mózgu... ¯\_(ツ)_/¯

Pytam dlatego, bo gdybyś robił taki eksperyment na początku wojny, to
@Thorrand: Z chęcią powtórzę ten "eksperyment" z widoczną twarzą na wykopie (nie wiem jak mógłbym nagrywać takie coś live, ale podejrzewam, że jakiś cumpel z tagu pomoże) Ty nie rozumiesz, że ten szalik był specjalnie aby właśniew wkopki mogły wysnuć wnioski, których nie rozumieli albo nie chcieli rozumieć, ja tam nikogo do rozmowy nie zmuszałem, Ci co chcieli to mnie skipowali. Jak wspomniałem wyżej, to samo powtórzyłem bez szalika Ukrainskiego, wnioski
@JohnnyPomielony: "nie wiem jak mógłbym nagrywać takie coś live, ale podejrzewam, że jakiś cumpel z tagu pomoże" - wystarczy jakiś program do przechwytywania obrazu, jak masz kartę graficzną nvidii to już mega z górki bo oprogramowanie już ma to wbudowane i jest mega łatwe i przyjazne z dobrą jakością, później tylko wrzucić dany plik na jakiegos youtuba.
@JohnnyPomielony:

Możesz albo to nagrać:
-otwierasz GeForce Experience
-otwierasz nakłądkę
-klikasz nagrywaj i leci
(w ustawieniach nakładki ustaw sobie gdzie to ma się nagrywać)

Druga opcja to live':
- jeśli przez youtube to musisz wcześniej ustawić konto by móc - na głównej stronie prawy górny róg 'utwórz- transmituj na żywo'
- odpalasz streama również przez tą nakładkę, zamiast "nagrywaj" to "Broadcast Live" czy jakkoliek tego nie przetłuamczyli.
@JohnnyPomielony bo rozmowiasz z mlodym pokoleniem ktore ogarniq Internet I widzi wiecej ale to maly procent spoleczenstwa, reszta jest oglupiona bo jedyne okno na swiat to tvpis ups sorry Russia tv. Sorry za blad po prostu jest niewielka roznica
a to ktoś jeszcze używa oleju do smażenia? XD


@Chewie2: nadaje się słonecznikowy, ale wysokooleinowy, mniej więcej wtedy to samo co oliwa minus antyoksydanty, nie licząc witaminy E. Poza tym masz czerwony palmowy, kokosowy, shea, sal, z pestki mango itp.