Wpis z mikrobloga

@Shav_Arth: Jak cudów nie oczekujesz (i budżet sztywny), to ujdzie. Tylko nie bierz sobie do serca opinii/komentarzy kupujących w sklepie bo to jakieś żarty są. Z ciekawości wszedłem w sekcje opinii i już w pierwszej ktoś napisał, że był tak tym telewizorem zachwycony, że zastąpił nim OLEDa w salonie, a miał być jako drugi do sypialni. xDDDD

Ten telewizor ma zwykłe podświetlenie krawędziowe bez jakiegokolwiek wygaszania, ale przynajmniej ma 120 Hz
  • Odpowiedz
@Atcher: Myslisz o takim?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-qe65q80a-qled-uhd-hdr10-tv-2021

Jest jakaś duża różnica?

@Drmscape2 @dzeksondzekson
Powiem tak.. kiedyś się bardzo nad tym głowiłem, porównywałem itp. kilka lat temu kupiłem Samsung curved z 4k i 3d bo chciałem żeby miał wszystko co potrzeba. Efekt? Do dzisiaj nawet nie kupiłem do niego okularów 3d, a jakośc obrazu jest git więc chyba czas trochę mniej patrzeć na te cyferki. W gruncie rzeczy zazwyczaj na tv lecą bajki i
  • Odpowiedz
@redemptor: Ten o zastąpieniu OLEDa tym budżetowym samsungiem to na pewno. Samsung całe lata taki marketing QLED vs OLEDy LG uprawiał.
@Shav_Arth: nie chodzi o cyferki, tylko o prosty fakt, że q80a ma już jakieś strefy wygaszania podświetlenia i jaśniejszy.
  • Odpowiedz
@Shav_Arth: głośniki dramat, ale to taki totalny dramat że nawet taniego serialu na tym nie idzie obejrzeć jak człowiek
VRR w trybie 60hz jest zepsute (na xboxie to nie jest problem bo można systemowo wymusić 120hz, na ps5 nie da rady), widać pionowo przesuwające się linie - znany błąd oprogramowania którego samsung nie raczył naprawić i zapewnię nigdy nie naprawi
jeszcze widać zjawisko cloudingu podświetlenia, ale to zależy od sceny i
  • Odpowiedz
  • 3
@Shav_Arth q77 ma podswietlenie krawedziowe w q80 masz już kilkanascie punktow podswietlenia rozlokowanych po calej matrycy... Świetnie to widać przy ciemnych obrazach gdzie czarne elementy są niepodświetlane. Daje to naprawde fajny efekt i nie jest to bajer typu 3d ze uzyjesz raz zeby sprawdzic jak to dziala, tylko bedziesz korzystal z tego z kazdym uzyciem TV.
Rok temu sam szukałem TV do PS5 i zastanawiałem się nad OLEDem ale jako że TV
  • Odpowiedz