Wpis z mikrobloga

@vulfpeck: To chyba oczywiste, że każdy normalny człowiek uważa, że jego kultura jest najlepsza, inaczej by ją zmienił na inną. To tylko opętani lewacy nienawidzą swojego własnego kraju i kultury, to się nazywa ojkofobia.
@vulfpeck: nie chce mi się wierzyć że każdy zrozumiał tak trudne pytanie. Widocznie wyniki są z tego że ludzie nie zrozumieli pytania, i uprościło sobie to tak: moje - lepsze. I stąd takie wyniki. Im głupsza nacja tym wyższy wynik.
Mam szwagra Greka. Myślę, że niedoszacowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RaghNaarRoog: no raczej, oni ego mają #!$%@? w kosmos, bo przecież Grecja to "podstawa nowożytnej cywilizacji" (i #!$%@? z tym, że obecni mieszkańcy są tak wymieszani, że bliżej im do Turasów - powiedz to Grekowi, to cię zabije ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Francuzi też niedoszacowani, oni nadal mają się za pępek świata.
@loginnawykoppl: Ale tu też nie bez znaczenia będzie to jakie kraje mają obok siebie do porównania. Albania? Turcja? Bułgaria? Macedonia Północna? No umówmy się, orłami kultury to te kraje nie są. Nic zatem dziwnego, że tacy Grecy mając wiedzę, że 2000lat temu byli kolebką kultury, no bo byli, to teraz będą mieli w takim "towarzystwie" krajów ościennych wysokie mniemanie o sobie.

To tylko moja sugestia.
ale wschodnie kraje czy juz w ogole Balkany to wielkie IKS DE xD


@loczyn: No rzeczywiście, zbudowanie jedynego obok Republiki Weneckiej dużego państwa o republikańskiej kulturze politycznej od czasów Republiki Rzymskiej, będącego swego czasu jednym najpotężniejszych mocarstw światowych, mniej więcej w czasie, gdy reszta Europy wyżynała się wzajemnie w wojnach religijnych, rządzona przez władców absolutnych, to wcale nie jest unikalne osiągnięcie w skali świata, świadczące o wyjątkowości kultury xD

Zresztą oddziaływanie
Myślę, że kraje typu Niemcy, Francja to obiektywnie szczyt cywilizacji człowieka


@trtrtrtr: przecież Niemcy mają praktycznie zerowy wkład w rozwój społeczeństwa w Europie. Już Holendrzy są znacznie wyżej od nich.