Wpis z mikrobloga

@ElonMuskKochamCie: pytanie dotyczy tego, czy uważa się swoją kulturę za nadrzędną/lepszą względem innych. O ile w niektórych kulturach występują zjawiska, które są złe, to w przypadku kultur państw zachodnich zazwyczaj są one po prostu inne. Stukam się w czoło, widząc to, co robią w Indiach czy innym kraju trzeciego świata, ale jednocześnie nie czuję się lepszy od Czecha czy Fina - nasze kultury są po prostu inne, ale nie widzę powodów,
  • Odpowiedz
@vulfpeck: Mapka z dupy, pewnie jak i samo badanie. Zależy jakie pytania zadasz i co badany rozumie pod pojęciem wyzszosci kultury. Zapewne w każdej kulturze znajdzie się coś, czym przewyższa inne kultury, ale znajdą się też elementy, które zostawiają daną kulturę z tyłu jeśli chodzi o dorobek cywilizacyjny czy rozwój mentalny.
  • Odpowiedz
@vulfpeck: Myślę, że kraje typu Niemcy, Francja to obiektywnie szczyt cywilizacji człowieka (nie licząc imigrantów): muzyka, filozofia, przemysł, bogata historia , literatura itd. Ludzie z pewnych przyczyn próbują ostatnio negować oczywisty fakt, że cywilizacja europejska ma (a przynajmniej miała) obiektywną wyższość nad resztą świata.
  • Odpowiedz
@vulfpeck a co jest zlego w wysokiej samoocenie? Ja wiem ze teraz jest moda na plucie na Polskę ale nigdy nie rozumiem dlaczego mialbym chodzić ze skuloną głową gdzieś za granicą. Nic nikomu nie zrobiliśmy i mamy jakieś małe sukcesy. To nie my podbijalismy slabszych i ich okradalismy
  • Odpowiedz
@OddajButa123: Lol Typowy neuropek o dosłownie nazistowskich poglądach. Naprawdę nie widzicie sprzeczności w głoszeniu haseł o postępowość i tolerancję i jednoczesnym mówieniu rzeczy rodem z der Sturmera?
Co do wartości kulturalnej Słowian. Ktoś tu zapomniał, że Polska była bogatym krajem, który był wyjątkowo postępowy społecznie. Największy procent ludności partycypujący w demokratycznie sprawowanej władzy, tolerancja religijna, nadrzędność prawa nad widzimisię króla, duża wolność słowa itd. Pogódź się z tym, że Polacy mają
  • Odpowiedz