Wpis z mikrobloga

@zloty_wkret: @paczelok: @Blaskun:
nie jestem żadnym ekologiem, ani nikim takim, ale mam kilka rozkmin. No bo wiadomo, że zamiana plastikowych słomek na papierowe wygląda zabawnie, ale nadal to jest jakaś redukcja ilości plastiku w śmieciach, morzach etc. Wiem, że słomka nie zmienia świata, ale daje jakieś punkty procentowe ku lepszej sytuacji.
Tylko dlaczego muszą być papierowe, skoro mierzymy się z problemem wycinki drzew, krzewów etc. Nie ma innych materiałów?
@Ofkors_pl: Już ci powiem dlaczego.

1) Drzewa to źródło odnawialne, a papier jest biodegradowalny.
2) Duże korporacje już od bardzo dawna wiedzą jak niszczące dla atmosfery są paliwa kopalne, ale przestawienie się na bardziej ekologiczne źródła i metody produkcji nie powoduje takich wzrostów, a to jedyne o co takim korpo chodzi.
@zloty_wkret: mam 39 lat, kupiłem sporo sprzętu i tylko RAZ od 1998r. padł mi dysk twardy Segate 500GB po 8 latach.
- TV LG 4K 3D 49" z 2014r: działa
- soundbar LG z subwooferem z 2017r: działa
- Samsung S8+ kupiony na premierę: działa
- lodówka Beko z 2011r: działa
- pralka Samsung z 2016r. (jeden z niższych modeli): działa
- komp poskładany w 2014r. (i5k Haswell, Asus Radeon R290
@Ofkors_pl: nie grozi, bo po to planuje sie sadzenie drzew po wycince itd. To nie wygląda tak, że McD sobie idzie do lasu i ścina drzewa. Pewnie mają wykupione grunty i najbardziej oplaca im sie scinac drzewa i następnie je sadzić.

Głównym powodem nieodwracalnej wycinki drzew i kurczenia się lasów jest wycinanie ich pod pastwiska/farmy soi do karmy dla bydła, więc wbrew pozorom to burger z maka jest tym, co niszczy
@Ulyssos: trochę się nie zrozumieliśmy, chyba źle to zasygnalizowałem. Nie odnoszę się tylko do mcd i korpo tylko o ogólnym trendzie w ekologii.

Pewnie mają wykupione grunty i najbardziej oplaca im sie scinac drzewa i następnie je sadzić.


Ale kolego, jak wytniesz drzewo, to po zasadzeniu nie rośnie następne od razu tylko za kilka-kilkadziesiąt lat. Zmiany klimatu powodują też stepowienie pewnych terenów, przez co cały proces może się wydłużyć, a dodatkowo
@Ofkors_pl: wiadomo, że może dochodzić do patologii. Dlatego ważna jest dobrze dofinansowana ochrona środowiska, takie inicjatywy są już w kilku miejscach, gdzie firmy muszą zobowiązać się do zasadzenia X ilości drzew po ścięciu ich. Przecież drewno od dawna używane jest na meble i właśnie tak zbiera się ten surowiec, ciągłe sadzenie nowych drzew i ścinanie tych, które osiągnęły już odpowiedni wiek.