Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę sobie kupić rower na raty do max 2000, który posłuży jako rower dojazdowy 5km do pracy po asfalcie/chodniku - ścieżki rowerowej nie stwierdzono XD oraz do wycieczek rowerowych raz w tygodniu jakiś max 50 km, chcę żebym mógł wjechać do lasu na jakiś lekki piach jak to na drogach przez pola, teren płaski w góry się nie pcham, głównie asfalt/chodnik. Wzrost 180 waga (nie wiem czy ważna Xd) 85 kg, czy coś polecicie? Czego szukać jakiego typu roweru? Jaki rozmiar ramy i jaki rozmiar kół?

#rowery #rower #pytaniedoeksperta
  • 17
@Chocholi_Taniec: sprawdzasz przede wszystkim inne rowery, masz tam między innymi crossa i ileś MTB, to nie jest to samo, bo masz inne geometrie ramy i inne koła. Moim zdaniem crossa powinieneś brać, dlatego głosuje na Lazaro. Ja mam akurat wersje V3, która nie pamiętam czym się dokładnie wyróznia, ale na pewno ma ruchomy przedni widelec, czego akurat nie musisz mieć. Z tych wszystkich, co wrzuciłeś to jeszcze bym pomyślał nad "Kalkhoff
@Chocholi_Taniec: no to juz Ci mowie: na rower Lazaro wzialem przy 175 najmniejszy rozmiar i jest bardzo elegancko, ale sztyca mocno wysnunieta, w zakresie lazarao bierz ten średni aka M. Zasadniczo bierz w takim wypadku kazdy rodzaj max M, bo jak weźmiesz wiekszy to suie srogo rozczarujesz.
@Chocholi_Taniec: z tych, co wrzuciłeś, to Kellys albo ten Riverside. Z Kellysem o tyle problem, że nie wiesz jaki tam jest stopień zużycia, do dojazdów wypadałoby dokupić bagażnik, błotniki i sakwę, więc może wyjść drożej niż to, co Ci wrzucłem.
Ten B-twin wydaje się być ok, ciekawe dlaczego sprzedaje nowe rzeczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Chocholi_Taniec: osobiście brałbym Unibike, potem Lazaro, a na końcu tego btwina mimo że jest najświeższy aczkolwiek jego plusem jest bagażnik i sakwy. Na dojazdy do pracy jak znalazł.

Kalkhoff będzie na Ciebie za duży. Kellys Physio ma z przodu tylko jeden blat a to do dłuższych wycieczkę może być mało wygodne.