Wpis z mikrobloga

Hej! Był już taki sam wątek ale odpowiedzi brak. Politechnika Gdańska czy #wat cywilny? Kierunek #informatyka.
Dostałam się na obie uczelnie i teraz zastanawiam się nad wyborem. Czytałam że na #pg jest ciężko jeśli nie mam już pewnej wiedzy nt programowania na starcie. Chciałabym zdobyć na uczelni wiedzę i staż ale bez zajeżdżania się. Mieć też czas na hobby i naukę samodzielną. Jest tu może ktoś z tych uczelni? Chętnie dowiem się więcej na priv

#politechnikagdanska #wat
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jeśli nie mam już pewnej wiedzy nt programowania na starcie


@Tolka43: i tak będzie ciężko, bo najwięcej nauczysz się samemu dostając projekt semestralny. Miałem na studiach ludzi co po trzech latach dalej średnio ogarniali co robią, a były też takie rodzynki które usprawiedliwiały to sobie brakiem znajomości angielskiego ¯\_(ツ)_/¯

Zrób sobie przysługę i póki masz wakacje zrób jakiś podstawowy tutorial z pythona, Javy albo c# i będziesz miał z górki przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tolka43: na wacie tez jest programowanie. Sa przedmioty wprowadzajace, ale one taki tak narzucaja szybkie tempo wiec fajnie juz cos umiec wczesniej ("cos" to raczej jakies podstawy, zeby nie zaczynac od kompletnego zera). Po za tym na studiach raczej bedziesz uczyl sie na wlasna reke wiekszosci rzeczy
@Tolka43: Jesteśmy w tej samej sytuacji xD Ale ja jestem jakoś bardziej skłonny ku Politechnice Gdańskiej, dużo złych opinii się naczytałem o wacie, ostatnio miałem nawet okazję gadać z ziomkiem, który tam studiuje i mówił żeby lepiej się tam nie pchać.
Bez różnicy, przekazywana wiedza prawdopodobnie tak samo mizerna i przestarzała.
Kluczem jest to "Mieć też czas na hobby i naukę samodzielną", a wat akurat daje dużo czasu wolnego jeśli ogarniesz jak "studiować"