Wpis z mikrobloga

Mirasy potrzebuje opinii.

Pacjentem jest domek letniskowy. Byliśmy dzisiaj z różową go oglądać. 45m za 160k. Domek wykańczany pod właściciela, któremu plany się zmieniły. Piękny domek z dwiema sypialniami. Pośpi tam i z 7 osób jak się postarać. Kuchnia i łazienka pyknięte funkiel nówka, ocieplanie nowe. Co ważne, schody na piętro nie za strome co często jest problemem w tego typu domkach (ojciec ma 7 dych, nie będzie się w kominiarza bawił jak w takich brdach by musiał). Do tego piękna okolica. Masa lasów po jednej stronie, jezioro po drugiej, blisko do większego miasta i półtorej godziny od naszego miasta. No cud miód patrząc po tym, że przez miesiąc nie potrafiliśmy nic znaleźć.

Problem? Działka. 100 metrów tylko. Do tego nie ogrodzone i podobno są jakieś jaja z geodetami po zmianie układu odniesienia. Może jest szansa na podbicie tego do 200, bo dwie działki za domkiem, które robią za dojazd dla innych domków (teoretycznie nie ma się co martwić, bo jest jeszcze inna droga) są oznaczone jako nieużytki. Te 100 metrów to będzie bieda dla naszych dwóch psów (10 i 20kg) jak co najmniej nie zrobimy ogrodzenia. A i tak im to wiele nie pomoże. Nasz dom ma ogród na ponad 200 metrów, więc dla nich trochę bida.

Piękny domek, w pięknej okolicy na #!$%@? działce w skrócie. Ojciec zmartwiony tymi granicami działek, bo jako prawnik to widział nie raz nie dwa jakie jaja potrafiły z takich rzeczy wychodzić. My z różową mamy problem przełknąć tą działkę, że taka mała i mega ciasna. Właściciel dał nam dzisiaj klucze, żeby jutro z ojcem jeszcze przyjechać i zobaczyć. Szczerze to ciężko znaleźć coś lepszego dla nas w nawet większej cenie. Wszystko jest dla nas daleko, małe, bez jeziora blisko, a jak już jest to często stare i nie zaszkodziłby remont. Tu tylko kupić parę mebli i materace do łóżek, bo stelarze zostawili.

Moim wstępnym pomysłem, było żeby to kupić choćby żeby przekonać się jak wyjdzie i najwyżej za rok zobaczyć, czy się coś bardziej pod nas nie pojawiło i wtedy to wymienić. Tego typu nieruchomości to chodzą i po 100k więcej. W międzyczasie jak nie podejdzie, można to wynajmować. W okolicy podobno ludzie wynajmują nawet po 5 stów za noc. Za fajny domek, za fajna cena, za fajna okolica. Tylko ta działka ehhh ;/

Zobaczymy czy jutro coś wymyślimy, ale do tego czasu liczyłem może na jakieś złote myśli.
#nieruchomosci
  • 17
@adrninistrator: Ojoj. To trzeba by chyba po urzędach polatać jeśli dobrze zrozumiałem. No nic, na razie to jeszcze nawet tego domku nie kupiliśmy. O bawieniu się potem z tymi działkami dla dodatkowych 100 metrów to może jednak pomyśleć jak już będzie chociaż te pierwsze 100.

@prawa_reka_kubicy: M.in. ze sprzedaży poprzedniego domku letniskowego, kupionego 20 lat temu za grosze. Reszta to wspólna rodzinna zrzutka ze śmieciowych z naszych pensji i emerytury
@ruda_stuleja: działka 100 m2 to jest mega mała, jak wgl tam ten domek usytułowano? Mam nad jeziorem sporą działkę i chcialbym ja w przyszlosci podzielić i sprzedać i sam się zastanawiam czy 500 metrów to nie będzie ciasno. Rozmawialem z architektem to on mówił, ze najlepiej to 1000m2. Ale wiadomo, im mniejsze dzialki tym wiecej mozna zarobić w ogolnym rozrachunku. Myślałem o 500-600 m2 za 60 -70 tys. Na 100 m2
@Waradin: No właśnie działka mega mała i to jest cały szkopuł. Domek jest dwupiętrowy drewniany na fundamencie. W sumie to zajmuje większość tej działki, przynajmniej tak to trochę wygląda, przez to że działki nie są odgrodzone i ciężko to zobaczyć w wyobraźni. Mimo to sam domek jest wyjątkowo przestronny trzeba przyznać.

Nie wiem czy niecałe 3 tygodnie to długo. Zdaje się, że działka to niemały feler jest. Jesteśmy 3 zainteresowanymi. Babka
@ruda_stuleja: To sprawdz jeszcze MPZP i księge wieczystą czy wgl jest. Ten grunt to własność czy dzierżawa? A sam jaką powierzchnię działki chciałbyś docelowo? Jaka wgl Ciebie najwygodniejsza? 500 m2 juz wystarczy?
@Waradin:
Chłop co to sprzedaje o księdze wieczystej wspominał, więc pewnie jest, ale to i tak pewnie będziemy sprawdzać. Na geoportalu działka z domkiem widnieje jako rekreacyjno wypoczynkowa. Działka jest własnościowa. Ogólnie tam wszystkie działki według geoportalu są takie no dość małe. Większą jak 300 metrów to tam ciężko znaleźć. Jedna jest duża ma chyba z 1000m po jakimś zakładzie jakby akurat na sprzedaż. Ale to pewnie raz że cena duża,
@adrninistrator: @prawa_reka_kubicy: @L3gion: @Waradin: @jalop:

Dziś wybraliśmy nowy domek. Wczoraj podczas srania przed spaniem znalazłem jeszcze jeden domek. Co zabawne nie potrafiłem go potem znaleźć na kompie. Były raptem 3 zdjęcia, ale kuchnia, łazienka nowe, a zdjęcie z zewnątrz podpowiadało coś podobnego do tego na działce 100m. Uznałem, że zadzwonimy. Co szkodzi, bo jednak na ten kurnik nie do końca byliśmy pewni.

Babka przez telefon na wstępie
@Waradin: Nie wiem czy wykopowa ironia, bo się ciut już na ten domek nakręciłem.

Szopa jest przy domku, wejście jest od zewnątrz. Jest dość pokaźna, bo właściciel ma tam 2 motocykle, 3 rowery i jeszcze jakieś sprzęty. Ma jakieś ja wiem, 6 metrów? To był taki pierwszy pomysł, że w sumie można by z tego sypialnie dla gości zrobić i nawet połączyć drzwiami to z domkiem, bo miejsce na drzwi by
@ruda_stuleja: Po prostu jak przeczytałem to trochę to wyglądało jak pasta. Ale spoko jak ci sie podoba to ok, tylko jak jest dzierżawa gruntu to nie ma chyba KW. Sprawdz dojazd itd. No i powodzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ruda_stuleja: no ale to nie dom, tylko klitka na wakacje więc koszt budowy znacznie mniejszy.
Obawiam się, że za 150k nie znajdziesz nawet działki większej niż 500m2
@Waradin: No nie ma. Dojazd jest w porządku. Ogólnie wszystko pasi zwłaszcza w porównaniu do poprzedniego domku to będzie to pewien przeskok w komforcie na mocny plus. Możemy jechać tak o. W piątek po robocie pakujemy się i myk.

@jalop: No nawet podnosząc budżet do 300k byłoby ciężko tak na prawdę. Na samą działkę ze 100 tysi licząc na okazje no i ten domek jak ma mieć te chociaż 40m
@ruda_stuleja: A uważasz, że więcej ludzi woli gotowy domek od zakupu działki i babrania się z budową?Jak nie ma KW to jest wieksze prawdopodobienstwo oszustwa, sprzedazy tej samej nieruchomosci kilku osobom itd.