Wpis z mikrobloga

Kompletuję właśnie wszelkiego rodzaju sprzęt w swojej kuchni i zastanawiam się nad wyborem zlewozmywaka, baterii i sortownikia/koszy na śmieci. Jeśli ktoś ma jakieś swoje doświadczenia to prosiłbym o radę.

-szafka pod zlewem 50 cm, wysuwana/szuflada
-zlew czarny, podwieszany, jednokomorowy, bez ociekacza
-bateria z wyciąganą wylewką, czarna

1) Jeśli chodzi o zlewozmywak to rozważam na ten moment 2 opcje:

- Wpadł mi w oko taki zlewozmywak Kanon KNG 110-37 Fragranit+ od Franke głównie ze względu na zastosowanie tutaj tego dodatkowego stopnia do tej rollmaty, która jest w komplecie razem z ociekaczem nakładanym. Tak to mniej więcej wygląda:
https://gomal.pl/images/thumbnails/2614/2139/detailed/24/FRANKE_KANON_KNG_110-52_ONYX_7.jpg

Wydaje mi się to bardzo praktycznym rozwiązaniem. Miał może ktoś okazje korzystać z tego i ma jakieś opinie?
Cena niestety jest dość wysoko bo ten zestaw kosztuje prawie 2000 zł. Może są jakieś tańsze firmy produkujące podobne zlewy? Mi nie udało się znaleźć.

- Kupić jakiś tańszy zlew podwieszany 1-komorowy - przykładowo Argon 50 i do tego osobno ewentualnie dokupić właśnie jakąś rollmatę i ociekacz jak z Franke, które by pasowały. Wtedy koszt takiego zestawu nie powinien przekroczyć 1000 zł w zależności jaki zlew bym wybrał.
Ktoś może polecić jakąś konkretną markę zlewów, gdzie stosunek ceny do jakości byłby dobry?

2) Co do baterii to tutaj znalazłem parę opcji droższych i tańszych ale może ktoś by doradził na co zwrócić uwagę lub jakiś konkretny model/firmę.

3) Chciałbym żeby pod zlewem kosze nie leżały jakoś luźno tylko były fajnie zorganizowane. Znalazłem taki zestaw - Blanco Flexon II 50/3 i wydaje się, że spełnia moje wymagania.
Co najlepiej zastosować pod zlewem? Może są jakieś lepsze opcje? Może kupowanie podanego sortownika to trochę przepłacanie?

Będę wdzięczny za wszelkie rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kuchnia #remontujzwykopem #kiciochpyta
  • 1
@stefan-trzcina: Wynajmowałem mieszkanie gdzie zlewozywak był stalowy jakiś noname i bateria noname za 120 zł z marketu (sam kupowałem) i było ok. Już u siebie mam baterię z Lidla (najpierw była Franke ale wymieniłem, bo strasznie się woda rozchlapywała) i zlewozymak Blanco z silgranitu. Powiem szczerze, że różnic w jakości specjalnie nie widzę, co z tego jak bateria posłuży rok dłużej, skoro cena jest 120zł vs 600zł. Co do zlewu natomiast