Wpis z mikrobloga

Mirki proszę potwierdźcie, co jest lepsze

Przy wakacjach kredytowych lepiej nadpłacić kredyt od razu, czy na najbliższe 2 miesiące wrzucić pieniądze na konto oszczędnościowe/lokatę (oprocentowane niżej, niż kredyt) i nadpłacić kredyt na koniec wakacji kredytowych?
W obu przypadkach nadpłata skracająca okres kredytu.

#wakacjekredytowe
  • 6
@asadfd: Ja trzymam się tego, że najlepszą inwestycją jest spłacanie kredytu - im szybciej tym lepiej. To jest "inwestycja" bez żadnego ryzyka, z pewnym i wiadomym zyskiem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xtedek: bo liczyć nie umiesz. Najlepiej wrzucić na 4 miesiące na konto oszczędnościowe oprocentowane wiborem (toyota bank) albo jakieś inne z dobrym procentem. Po 4 miesiącach zrobić nadpłatę. Kredyt w trakcie wakacji jest za darmo przecież to po co od razu nadpłacać...
@QuakDev: Nie liczyłem tego, chyba jest tak jak piszesz. Ale w normalnej sytuacji bez sensu jest trzymać pieniądze zamiast nadpłacać kredyt.

Przez 4 miesiące z 10 tys. jak wyciągniesz 200zł to będzie dobrze
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xtedek: nie no, w normalnej sytuacji to oczywiście że lepiej od razu nadpłacać. Ale wakacje kredytowe albo to, że ktoś ma stałe oprocentowanie niżej niż wibor to nie są normalne sytuacje... Zakładając, że rata wynosi 4500 to przy oprocentowaniu konta 7% (i wpłacając tam co miesiąc 4500) po 4 miesiącach wyjdzie 212zł po podatku Belki. Szału nie ma ale zawsze 2 stówki więcej do nadpłaty.
@QuakDev: ja to myślę, że z tym będą jeszcze jaja, bo banki nie były na to gotowe i mogą mieć jeszcze jakieś błędy w systemach
PKO na razie wyłączyło wniosek online :)
@asadfd: teraz możesz zamrozić 4 raty pod rząd więc do grudnia możesz sobie je kumulować na jakimś KO czy lokacie i dopiero w grudniu przelać całość na nadpłacie. Zarobisz te parę groszy odsetek na piwko przez ten czas.

W przyszłym roku taka operacja nie ma sensu większego bo tylko 1 ratę na kwartał można mrozić.