Wpis z mikrobloga

Jaki darmowy program do grafiki komputerowej polecacie na początek. Coś w stylu Adobe Illustrator, ale tańsze/darmowe. Mój różowy chciałby zacząć, sporo rysuje na papierze ale nie wie czy się jej spodoba i nie ma sensu tyle inwestować na początek. Macie z tym jakieś doświadczenia? Jak zaczynaliście i jak to wyglądało? Po prostu zaczęliście robić jakieś projekty czy robiliście jakiś kurs z neta/książki?

#grafika #sztuka #art #rysujzwykopem #rysunek #tworczoscwlasna
  • 5
  • Odpowiedz
@prof3sor: do rysowania cyfrowego warto spróbować darmowe oprogramowanie Krita. Jeżeli szuka czegoś więcej niż programu do rysowania, można sprawdzić Affinity Photo (grafika rastrowa) / Affinity Designer (grafika wektorowa) - płatne alternatywy Adobe, ale płacisz tylko raz. Chyba są wersje demo.

Sam zaczynałem od Photoshopa wersji CS (?) z magicznym programem, który resetował okres próbny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Potem przerabiało się tutoriale znalezione na sieci (jeszcze za
  • Odpowiedz
@prof3sor: Zdecydowanie Affinity Designer i Photo, oba kupiłem tuż po premierze na Windowsa za ok 300zł komplet i licencja, aktualizacje aż do dziś już chyba 4 rok albo i lepiej. Polecam w opór. W dodatku to nowe współczesne aplikacje a nie Adobe Photoshop i Illustrator które mają do dziś ciężar ciągłości rozwoju od początku lat 90, dlatego też interfejs w nich tak leży, stabilność apek od Adobe to skandal.

W skrócie:
  • Odpowiedz