Wpis z mikrobloga

Wróciłem!
Przepraszam, że tak późno wrzucam podsumowanie, ale w sumie nie działo się aż tyle żeby trzeba było zaśmiecać tag, a tak to mogłem sie nacieszyć swoim ukochanym Lwowem, bo miasto nadal jest tak samo piękne a ludzie w większości otwarci.
A syreny ryją banie.

Tl;dr


Do miasta dostałem się autobusem (firma BonBus - jedzi przez Wrocław, Katowice, Kraków). Byłem jedynym facetem poniżej 60tki w autobusie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wszystko odbyło się sprawnie, a ja poznałem kilka ciekawych osób.
Na granicy staliśmy godzinę. Wszystko poszło sprawnie, a Pani ze SG życzyła powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Samo miasto...żyje, większość sklepów i atrakcji turystycznych normalnie działa i nie ma żadnych ograniczeń (chociaż niektóre miejsca zamykają się w trakcie alarmu).
Najgorszy w sumie była pierwsza TRYWOHA, bo obudziła mnie nad ranem i troszkę byłem zdezorientowany, poczułem dziwny strach, może lekką bezradność (?). Rano recepcjonistka powiedziała mi, że to było z powodu ostrzału z terytorium Białorusi.

Na mieście zmieniło się dość sporo. <-- W razie kontroli trzeba mieć zawsze przy sobie jakiś dokument, najlepiej paszport. Nie zostawiamy w hotelu.
Wszystkie pomniki oraz zabytki są w jakimś stopniu zabezpieczone przed bombardowaniem. Na ulicy dość sporo wojska, trzeba się przyzwyczaić, bo ja na przykład czułem lekki niepokój przechodząc obok dwóch wojaków uzbrojonych w długą broń. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ze zdjęciami trzeba bardzo uważać, bo nie patrzą na to przychylnym okiem, więc raczej odpuściłbym fotografowanie posterunków, obiektów przy których kręca się żołnierze - raczej nei skończy sie to dobrze.
Ja jak byłem, to nie dało się wejść na Wysoki Zamek (punkt widokowy we Lwowie), ale może dlatego, że poszedłem tam w momencie alarmu i żołnierz grzecznie mnie zawrócił. Nawet jeśli byłoby otwarte, to robienie zdjęć jest tam teraz ZABRONIONE.

Jednym ze smutniejszych widoków w mieście był punkt pomocy humanitarnej przy Dworcu oraz groby żołnierzy na cmentarzu Łyczakowskim, które znajdują się "za płotem"

Powrót również firma BonBus, ale na granicy już znacznie dłużej, bo 4 godziny, a po wszystkich kontrolach w autobusie zamiast 59 osób było 56 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wojna #ukraina
Pobierz B.....s - Wróciłem!
Przepraszam, że tak późno wrzucam podsumowanie, ale w sumie nie ...
źródło: comment_1659283770iwZWmdyEm9pgl7490Vxyn1.jpg
  • 62