Wpis z mikrobloga

  • 25
@rastafari85 w pracy mielismy takiego Michała, który zamawiał nam części zamienne dlab#utrzymanieruchu
I kiedyś wysłaliśmy do niego oficjalnego maila z prośbą o zamówienie kleju do gwintów: niebieskiego do prawych i czerwonego do lewych ( ͡º ͜ʖ͡º)

I on o to zapytał dostawcę - na szczęście dostawca się zlitowal i odpisał coś w stylu "produkt do wszystkich Pana potrzeb" :)
  • Odpowiedz
Wtedy to juz tylko urwany łeb i wiercenie. Nigdy w karierze mi się nie zdarzyło żeby śruba z klejem nie poszła bo klej dodatkowo zabezpiecza gwint przed rdzewie


@Plp_: Chłopaku tutaj dzieciaki na wakacjach wypisują jakieś durne rzeczy, żebyśmy triggerowali się. To co piszesz to absolutna prawda, żaden klej nie zwiąże śruby tak by od razu ją ukręcić
  • Odpowiedz
przecież tu chodzi o to żeby utrudnić komuś pracę a nie #!$%@?ć śrubę


@cucaracha: jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie warsztatowe to takie utrudnienie jest warte tyle samo co wysiłek podejścia do szafy narzędziowej i z powrotem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Plp_: człowieku, to są tylko #heheszki a Ty wszystko na poważnie. Wiadomo, że jak weźmiesz 2 metrową lolę to albo #!$%@? gwint albo zerwiesz ten klej ¯\_(ツ)_/¯. Ja np. używałem go zamiast teflonu/pakuł, żeby się nie #!$%@?ć z nawijaniem, bo potrzebowałem ułożyć rury/kolanka/zawory w konkretnym położeniu, a to i tak miało trzymać gówniane ciśnienie. Sam producent podaje tam momenty, po których zrywa się klej i nie są to jakieś zawrotne wartośći
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Nooser: Miało być śmiesznie i ironicznie, a wyszła elektroda.pl. Chyba dałem za mało ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡°͡° ͜ʖ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°͡°)
  • Odpowiedz
zeszlifowac z gwintu warstwę ocynku, zamoczyć w słonej wodzie i skręcić.


@Plp_: wiesz, że nie trzeba szlifować? Wrzucasz na kwadrans do octu albo roztworu kwasku cytrynowego i po ocynku nie ma śladu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Plp_: jest wiele prawdy w tym co piszesz. Fabryczna śruba potrafi siedzieć w aucie dziesięć lat, odkręcasz na spokojnie. Ale wykręć ja i wsadz z powrotem to góra dwa lata i jak weźmiesz się znów za jej odkręcanie to będą szły #!$%@?
  • Odpowiedz