Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dariel: mowie miedzy innymi o tytanie, sa tez inne miejscówki maja tak Nawet jesli by ludzie dali rade czy inne istoty w ziemskiej atmosferze to powinno być to jakoś podkreslone, ze odczuwają zmianę warunków.

Tak elementy sa tworzone pod fabule. Prosty lud moze nawet woli takie filmiki opurtinistyczne z narracja zgodna z modelem zyczliwego myslenia. Jedna kwestia jest taka ze film powinien pokazywać najważniejsze elementy ale nie powinien byc tani do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@costelo: ja rozumiem ze moze sa jakies porzadne komiksy Marvela ktore sa spojne i na wysokim poziomie ale zeby bronic filmy Marvela/Disneya w ktorych narracja i pomysł slabego rezysera tworzy nowe prawa wszystkiego xd to juz dla mnie za duzo
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Ale on nie rozumie, że skoro można na poczekaniu wymyślać wyjątki od zasad, albo całkiem nowe zasady, to lore nie ma sensu. Cyk specjalna bariera, myk działające wybiórczo pole siłowe, pora na cs.

Swoją drogą to jest jakiś ewenement, że wśród fanów Marvela i chyba tylko Marvela jest tyle osób, które potrafią bezpośrednio napisać, że te filmy to gówno (vide komentarz "nie oczekuj XYZ") i przedstawić to jako zaletę, a
  • Odpowiedz
  • 1
@NewBlueSky ok to z gory mowie, bedzie spoiler. Po pierwsze zaczales ogladac od 3 fazy, a budowanie sciezek i przeplatanie sie to bylo coś wyjatkowego wlasnir w swiecie Marvela, bo stworzylo swiat filmow, gdzie wlasnie bohaterowie się przenikali i każdy film o tym traktował. To tak jakby zaczac ogladac Wladce Pierscieni od 3 części xD

Dodatkowo, w Infinity War nie udaje sie uratować ludzkości i polowa wszechswiata ginie. W Endgame ginie Ironman,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dariel: ogladalem wszystkie filmy marvela, wiem ze ich schmat jest biedny i co film powtarzany, ew kleska przenosi sie na kolejny film i wtedy juz udaje sie to naprawić.

A ja sie z tym nie zgadzam. Raczej to naturalne ze kwestionuje sie rzeczywistość i stara wyciagac jakies wnioski, zrozumieć działanie roznych rzeczy. Nie bez watpienia matematyka i fizyka to moje zainteresowania ale nie dlatego ze sobie tak wybrałem tylko uważam ze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dariel: edit, nie ogladalem wszystkich jednak. Te ktore przed premiers były katastrofa jak marvel girl czy jakoś tak i ta wakanda ominąłem bo wiedziałem ze nic z nich nie wynika. I jeszcze parę sie znajdzie ale coreowe z uniwersum avengers widzialem.

Edit2: a i to nie jest tak ze to jedyne elementy co mnie irytuja i jedyne dziela ktore dostaja #!$%@?. Jakis czas remu ogladalem np Fundacje (serial), jest sporo rzeczy
  • Odpowiedz
Dodatkowo, w Infinity War nie udaje sie uratować ludzkości i polowa wszechswiata ginie


@Dariel: Tylko po to, żeby w następnym filmie cofnąć czas i wszystkich uratować siłą przyjaźni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale na szczescie tak sie sklada, ze na kazdej planecie na ktorej dzieje sie akcja to nitk tego nie robi xD ziemianie sobie leca na planete Thanosa i inne miejscowki bez skafandrów

@NewBlueSky: Gwiezdne wojny też są do dupy z tych powodów? rozróżnijmy space operę/ akcyjniaki od SF
  • Odpowiedz
@Kaczkoman: gwiezdne wojny nie uzywaja settingu ziemskiego. W zasadzie setting ziemski to z jednej strony pójście na łatwiznę, bo nie trzeba wymyślać, a z drugiej strony pułapka, bo łatwo wpędzić się w kozi róg jeśli nie zbudowało się porządnej postawy pod swoją dostawkę.
  • Odpowiedz
@Kaczkoman: ale gwiezdne wojny (sczegolnie te najnowsze) to tez tanie kino akcji i skok na kase. Scena w ktorej oglaszaja ze Palaptine zyje w ostatniej czesci i mowia ze maja 2 dni czy 1 dzien na rozwiazanie zagadki bo wszystko zostanie zniszczone jest najlepsza parodia do tego ze akcja filmow jest "atomowa". Te filmy (podobnie jak filmy Marvela) sa plytkie, jesli maja poleczenia z innymi to lekkie, czesto tylko scena na
  • Odpowiedz
ale gwiezdne wojny (sczegolnie te najnowsze) to tez tanie kino akcji i skok na kase

@NewBlueSky: #!$%@? tam z najnowszymi, raczej o pierwszych mówiłem. A ja tam byłem "Infinity war" zachwycony, bo jest super widowiskowy (a i tak oglądałem w domu na telewizorze), trochę space operowy, czego się obecnie w kinie nie uświadczy wiele, całkiem dobrze napisany, no i zakończenie było świetne. Przy tym wciąż nie jestem pewien, czy dla tej
  • Odpowiedz
@Kaczkoman: pierwsze tez byly nieidealne ale zauwazmy ze zmieniaja sie czasy. Dzisiaj w 2022 raczej uznajemy Gothica z 2002? roku jako jeden z lepszych rpg jakie powstaly, a po grach rpg oczekujemy czegos wiecej.

Super ze byles zachwycony ale subiektywna ocena jest inna ocena niz techniczna ocena.

Takie filmy rzadza sie swoimi prawami bo slabi widzowie pozwalaja sobie wejsc na glowe. Jak juz podalem, sa dobre dziela akcyne jak Jojo (te
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NewBlueSky: Znaczy jestem prostym widzem, bo mi się Prometeusz nie podobał? xD

Super ze byles zachwycony ale subiektywna ocena jest inna ocena niz techniczna ocena

A ta techniczna jest niby obiektywna?
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Znaczy jestem prostym widzem, bo mi się Prometeusz nie podobał? xD


@Kaczkoman: nie wiem tego z pewnoscia bo nie wiem dlaczego ci sie nie podobal. Ale to co tam napisales to herezja.

Takiego "Prometeusza" oceniłem po seansie na 4, bo już w jakimś stopniu pretendował do gatunku SF


@Kaczkoman: co to znaczy pretendowal do gatunku SF xD dzisiaj SF jest na granicy Fantasy. Zdajesz sobie sprawę, że Frankenstein
  • Odpowiedz
nie wiem tego z pewnoscia

@NewBlueSky: Ty robisz z siebie freethinkera, zachowujesz się, jakby to było nie do pomyślenia, że ktoś uważa Infinity war za lepszy film niż Prometeusz, a tymczasem nawet według krytyków na filmweb Prometeusz jest prawie dwa oczka niżej ze średnią 5,6. Krytycy to też ciemna masa, a ty jeden jesteś oświecony i ogarnięty? Mówisz o kiczu, ale jeśli naukowiec-kreacjonistka, w dodatku kilkadziesiąt lat w przyszłość, to nie
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Ty robisz z siebie freethinkera


@Kaczkoman: jestem po prostu soba, nie ma czego takiego jak freethinker, to wy normatywni prosci ludzie wymysliliscie sobie okreslenie na ludzi z szersza perspektywa na swiat xD

Nie mowie ze to nie do pomyslenia, wszystko zalezy od tego na bazie czego oceniasz.

Jesli ustale kryterium lepszosci jako wzrost glownego bohatera w filmie to jest to watpliwe kryterium, co nie? Jesli ustale kryterium lepszego czlowieka
  • Odpowiedz