Wpis z mikrobloga

Cześć! Znalazłem w domu książkę "The Godfather revenge" - "Zemsta Ojca Chrzestnego". Czy nie czytając wcześniej tej serii(to jest czwarty tom) jest sens ją czytać? Mam za chwilę wyjazd i nie zdarzę już wypożyczyć poprzednich części. Czytał ktoś może całą serię i powie czy tomy są bardzo ze sobą powiązane? Ewentualnie obejrzę poprzednie części w podróży a ostatnią przeczytam.

#ksiazki #czytanie #ojciecchrzestny
  • 7
@XkrzuchuD: Nie czytałem. Od razu wyjaśniam dlaczego. "Zemsta ojca chrzestnego" to nie jest książka Mario Puzo autora "Ojca chrzestnego". Puzo napisał jeszcze "Sycylijczyka". Wszystkie pozostałe są innych autorów. To tak na prawdę książki dopisane do wątków, które Puzo zaczął a nie skończył przed śmiercią. Literacko podobno nijak mają się do genialnego "Ojca", co mnie zniechęciło na tyle, że ich nie czytałem. Tak tylko piszę celem wyjaśnienia co i jak z tymi
@XkrzuchuD: Nie czytaj wcale bo to straszne gówno. Autor dopisał sobie do historii Kennedych, Franka Sinatry i jego powiązań z mafią. Podmienił nazwiska by pasowały do świata stworzonego przez Mario Puzo i nazwał to książką. Unikaj jak ognia

Jedyną książką wartą z tego świata nie pisaną przez Puzo jest Rodzina Corleone