Wpis z mikrobloga

A co sądzicie o A7 IV albo Lumix GH5? Czytalem na forach, że GH5 slabiej wypada w fotkach, a o A7 IV pisali, że się przegrzewa. Zalezy mi glownie na nagrywkach 4K 60fps, ale foty też chciałbym czasem. Choc maja znaczenie drugorzędne.
@mustafas00: @paweucio:
@duozoner: Słyszałeś coś o rzekomym przegrzewaniu się?
@sidhellfire: duza roznica miedzy GH5?
@sirrek: Kusi mnie to, ale teraz przerażają mnie ceny szkieł xD
@Derasot: no ale spójrz na to w ten sposób, 15k PLN to całkiem sporo pieniędzy, więc skoro już wydajesz taką sumę, to chyba lepiej "kupić raz i szlochać raz" (sorry za tę kalkę z angielskiego), aniżeli kupić coś, z czego może się nie być do końca zadowolonym.

Jak osobiście za Sony nie przepadam, to jednak nowy sensor jest całkiem spoko, a jeśli miałbym sam sobie kupić kamerę pod film to bym
@sirrek: dzięki wielkie za ten wpis. Wiesz co, rozumiem Twoje podejście i też mogę trochę nadszarpnąć budżet, ale 30k to już overkill dla mnie. Myślę najbardziej teraz o tym A7S III z obiektywem do 6-8k. Widziałem, że aktualnie na promce mogę ten aparat z obiektywem dorwać za 23k w komplecie. Myślę, że spoko kwota by była.

Zastosowanie to wideodziennik dla rodziny na różne wyjazdy. Zależy mi na bardzo dobrej jakości, ale
@Derasot: Pisząc o FX6 miałem bardziej na myśli, że a7S III jest wcale niezgorsze, a potem różnica jest większa niż pomiędzy aparatami z niższej półki. Co prawda, gdy wspomniałeś o wideodzienniku to trochę się zastanawiam nad zasadnością takiego sprzętu, może faktycznie coś na ASP-C od Sony byłoby wystarczające. Albo może coś od Fuji w stylu XT-4 (gorszy AF ale dobre kodeki i w ogóle). Ale jeśli masz kasę, to w sumie
@sirrek: Mam doświadczenie w montażu i CC :D wiesz co, ostatecznie zdecydowałem się na a7IV przez hybrydowy charakter. Będzie też do fotek.
Na razie chciałbym postawić na jeden obiektyw, bo budżet mi się rozpruje xD i czytałem, że polecają jako taki "uniwersalny" Sony FE 24-105 mm F4. Byłoby spoko? Ma dość fajny zoom z tego co widziałem, ale nie wiem czy jest wystarczająco szeroki do objęcia ryja z ręki xD ewentualnie