Wpis z mikrobloga

@ArcyPrzegryw @asdfghjkl jak cukinia to nie Leczo ;) wiem, że się takie robi i wiem, że jest bardzo smaczne ale oryginalne węgierskie cukini nie zawiera ;) tak czy siak Leczo czy fasolka po bretońsku muszą być gęste i cholera zrobiłeś mi smaka OPie ( ʖ̯)
@asdfghjkl no a w szczególności spaghetti XD ale swego czasu usłyszałem, że jestem "bogol" bo leczo robię tylko z papryki, pomidorów i cebuli. No z warzyw oczywiście bo kiełbasa i ewentualnie (choć dla mnie koniecznie) boczek muszą być.
@Viking-: Ale tak juz jest z kuchnia ze potrawy migruja i dostosowuja sie do dostepnosci produktow i smakow ludzi w nowym miejscu. Potem masz dziesiatki potraw ktore rozne nacje uwazaja za swoje a roznia sie w zasadzie szczegolami. Nie ma w tym nic zlego
@asdfghjkl no jasne. Chociaż przemawia przeze mnie purysta i jak mówię Leczo to mam na myśli węgierską potrawę, a nie jej "opcję" jak mówię spaghetti to myślę makaron, mówię bolognese to myślę o mięsnym ragù, a nie o sosie pomidorowym. No a że na bigos w każdym domu jest inny przepis to inna sprawa
@Viking-: no sa pewne przeginki ( ͡° ͜ʖ ͡°) widzialem kiedys jak ktos do bigosu #!$%@? koncentrat pomidorowy i parowki ( ͡° ͜ʖ ͡°) to z nazywaniem sosu pomidorowego bolignese to tez przeginka
@Viking-: W polsce jak bylem w zeszlym roku i pierwszy raz zobaczylem kebaba polskiego to tez pewien niesmak byl ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sensie takim ze dobre to bylo ale nijak sie mialo do kebaba moim zdaniem
@ArcyPrzegryw: Tez zalezy gdzie. Kretenczycy lubia papryke i pomidory i sa one tutaj pyszne i tanie. Cukinia bywa ale chyba z importu bo zazwyczaj jest w malych ilosciach a papryki i pomidorow sa cale regaly i to w wielu roznych odmianach no i tansze sa od cukini. Predzej tu baklazany kupisz niz cukinie