Wpis z mikrobloga

Zakup tableta graficznego.

Chce zrobić prezent i pobudzić zainteresowanie bliskiej osoby. Nigdy nie używała tableta ani nie rozwijała się w tym kierunku, wiem że miała na to chęć właściwie od dziecka.

Nie znam tematyki i niuansów, słyszałem tylko że tablety z wyświetlaczem są lepsze od takich bez wyświetlacza. To nie musi być tani sprzęt, 1000zl to nie problem. Wolałbym żeby nie było potrzeby wymiany za rok na lepszy jak się spodoba. A jak się nie spodoba to zawsze można sprzedać.

Polecicie na co zwrócić uwagę i co kupić?

#grafika #grafikakomputerowa
  • 18
@qaqa: Bierz jakiegoś Huiona - jak bez telewizora to polecam HS610 (idealny rozmiar) - na oficjalnym polskim sklepie możesz go wyrwać za jakieś 340 zł. Wacomowi zapomnieli powiedzieć, że już dawno nie jest monopolistą na tabletowym rynku i te swoje ceny może sobie w zupę wsadzić ;)

Na tablet z ekranem budżet 1000 zł jest za mały.
@funeralmoon nie mówię że 1000 to limit. Większy wydatek musiałby mieć uzasadnienie. Jeśli wyświetlacz jest bardzo istotny i są one np od 1500 to jest uzasadnienie :) rzeczywiście wyświetlać jest tak istotny?

@ujdzie ma startego laptopa ze słabym wyświetlaczem. To tyle jeśli chodzi o sprzęt :) Mamy tez porzadna stacjonarne z dobrym monitorem, jeśli to na znaczenie. Nie kształciła się nigdy w malowaniu, nie malowała nie używała takich rzeczy. Raz była na
@qaqa: jeżeli mówimy o rysowaniu to zobacz co ludzie robią na iPadach w Procreate, to jest idealnie pod kogoś kto chce się uczyć rysować. Wygodne, bez plątaniny kabli (te z ekranem mają i po 3), zajmuje mało miejsca, można używać gdzie się chce i w jakiej się chce pozycji, i przede wszystkim, sprawdza się w rysowaniu.

Tablety do kompa to raczej woły do roboty, zwłaszcza te z telewizorem. Jak chcesz spróbować
@ujdzie ok rozumiem. Ale jeszcze coś mi przyszło do głowy. Niech zgadnę, na iPadzie nie porysuje w jakichś cywilizowanych programach, w przeciwieństwie do tabletów graficznych?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qaqa: ipad to sprzęt, który zadowoli początkujących i prosow. Rysowanie pencilem to czysta przyjemność, a sam ekran jest po prostu piękny. Mój pierwszy tablet to wacom bez ekranu - nie popełniaj mojego błędu, rysowanie na takim tablecie jest po prostu drogą przez mękę dla początkującego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qaqa: porysujesz praktycznie we wszystkim co jest warte uwagi - chyba na chwile obecną najlepszy jest procreate, kosztuje jednorazowo cos ok 50 zl
@mayke 50zl jednorazowo to faktycznie żaden pieniądz.
ok. no to jeśli iPad to który byś radził? Nie będzie za bardzo używany do innych rzeczy po za rysowaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qaqa: najlepszy wybór to ipad pro, ale to już wydatek ok 3.500+, dodatkowo rysik trzeba zakupić osobno. Hmm...

Być może zakup czegoś tańszego to bardziej rozsądny wybór biorąc pod uwagę, że tablet nie będzie używany poza rysowaniem, a i tak niewiadomo czy jej sie spodoba.
@qaqa: podstawowy ipad jest wystarczająco dobry (10.2, ~1600zł). Do tego rysik chyba z 400, nie wiem jak zamienniki się sprawują. +folia o fakturze papieru

Podstawowy ipad (9.7 lub nowszy 10.2) i Pencil 1
vs mini vs air vs pro i Pencil 2

Tu masz porównanie czym się to różni
ujdzie - @qaqa: podstawowy ipad jest wystarczająco dobry (10.2, ~1600zł). Do tego rys...
@funeralmoon: Bez ekranu w tablecie można żyć - większość ludzi pracuje z tabletem i monitorem i jakoś problemu nie mają (widocznie nie wiedzą że tak się nie da) ;)
Przestawienie się na rysowanie i patrzenie w monitor to kwestia kilku minut i żeby nie było że hejtuję te z wyświetlaczem - sam taki posiadam, ale i tak częściej korzystam z tradycyjnego (kwestia miejsca na biurku).
cywilizowanych programach, w przeciwieństwie do tabletów graficznych


@qaqa: jak ma się pakiet Adobe Creative Cloud z photoshopem, illustatorem itd. to na iPada instalacja bez problemu, ale to już grubszy wydatek subskrypcji. Na iPada są też bez problemu całkiem dobre programy do 3D, gdzie można się fajnie pobawić. Sam iPad z programem Procreate jest obecnie jedną z popularniejszych opcji wśród ilustratorów, czy studentów np. grafiki. Możesz rysować dosłownie na kolanie, w plenerze,