Wpis z mikrobloga

#woodstock #polandrock #brudstock

Lokalizacja Czaplinek, w porównaniu do Kostrzyna, to jeden wielki minus: asfalt plus rżysko, tony kurzu, ani jednego drzewa na powierzchni paru km kw. I nawet ten gównolas, od którego i tak oddzielono nas wysokim płotem był wręcz abstrakcyjnie nieprzyjemny.

W porównaniu do przepięknych zielonych łąk i lasów wokół kostrzyńskiego poligonu to to były jakieś na wpół uschnięte chaszcze po których nie dało się chodzić.

Dodatkowo, Kostrzyn był świetnie skomunikowany kolejowo z całą Polską. Czaplinek, to lokalizacja dla zmotoryzowanych, niedostępna dla młodych ludzi spoza regionu o ile mama z tatą nie przywiozą ich samochodem.

Oczywiście przyjmuję do wiadomości, że Kostrzyn już odpada z różnych przyczyn, ale dziwi to nagłe zamiłowanie Owsiaka do pozbawionych życia, szczelnie ogrodzonych lotnisk bez prądu i wody.

Na zdjęciu moja wycieczka do lasu
Pobierz
źródło: comment_1659907019cawmppduuQicYbKTnXU3xY.jpg
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wonsz_smieszek: Rozumiem, że przede wszystkim potrzeba jest infrastruktura - prąd, woda. Wiesz, trochę nieświadomy byłem tego co tak naprawdę dzieje się z festiwalem. Jak usłyszałem, że będzie kolejne lotnisko to od razu wiedziałem, że nie jadę. W swojej naiwności myślałem, że to tylko zapchaj dziura i już na kolejne lata szykują coś innego. Dopiero jak Woodstock trwał, dowiedziałem się, że to już na stałe raczej (w planach umowa na 9 lat).
@poszlemnaobkolo: odpowiednio duży (300-500 ha) i pusty teren, z pełnym uregulowaniem prawnym i chęcią właściciela, żeby go udostępnić na taką imprezę na miesiąc (czyli np. nie może być tam innych imprez zaplanowanych). Musi być równy, dość twardy. Musi mieć wiele miejsc wyasfaltowanych, wybetonowanych lub z możliwością zrobienia tego (ale to koszt). Musi mieć drogi dojazdowe i komunikację dla służb/obsługi. Musi mieć dojazd zbiorkomem i układ komunikacyjny w okolicy, ale być kawałek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wonsz_smieszek: ładnie wyjaśnione.
Z tą dłuższą umową to zaczytane gdzieś w internecie. Ponoć burmistrz wyszedł z taką propozycją, ale organizatorzy się wstrzymali argumentując, że najpierw muszą trochę doinwestować, ogarnąć nowe miejsce i wtedy zobaczą co dalej. Nie wiem ile w tym prawdy, info z jakiegoś portalu informacyjnego ale nie pamiętam jakiego.
Dzięki za obszerną odpowiedź.