Wpis z mikrobloga

ej mam problem, sprzedałem auto, druga strona zgłosiła rękojmię, jest sprawa cywilna w toku, jest opinia biegłego na niekorzyść kupującego, kolejnego terminu rozprawy jeszcze nie ma, goście napisali zarzuty do opinii biegłego bo się z nią nie zgadzają i narazie to tyle

no i dzisiaj był u mnie kupujący pod domem autem jeszcze z dwoma typami i mi pokazywał gest odstrzelenia palcami

co teraz zrobić? ewidentnie chyba chcą wyłudzić pieniądze ale plany im pokrzyżował biegły bo potwierdził, że w aucie nie było żadnych uszkodzeń a teraz podjeżdżają mi pod dom i takie szopki obstawiają, mam tylko dwóch świadków, że byli u mnie, nie miałem przy sobie telefonu

zgłosić na policję czy tylko pogorszę swoją sytuację?

#policja #prawo
  • 27
@Karoleer: mogę napisać do sądu jak wyznaczy kolejny termin rozprawy aby ją odroczył do czasu zakończenia postępowania przez policje/prokuratora? w sumie sąd nie musi bo to idzie swoją drogą i to sprawa cywilna ale się boję teraz, że mi coś #!$%@?ą pod domem, kolejne koszty i trzeba się w kamery wyposażyć na noc

sam biegły w swojej opinii stwierdził po przeczytaniu akt, przesłuchaniu nagrań rozpraw, przesłuchaniu świadków, dowodów, że "ocenę zachowania
@MostlyRenegade: @moods: tak opinia warsztatu nie ma żadnych zdjęć, filmów z logowań komputera i co było robione, warsztat ma dwa oddziały z czego jeden jest pod tym samym adresem co centrum odszkodowań komunikacyjnych jednego ze współwłaścicieli auta które sprzedałem (jest ojciec i syn, ojciec ma centrum odszkodowań ale jak na wyłudzenie hajsu ode mnie to biednie coś się postarali z pismami bo opinia warsztatu to jest pisana na kolanie)
@moods: @MostlyRenegade: @Radkovich: @Karoleer:

a teraz najlepsze, sprzedałem stare BMW E36 za 5000 zł, oni chcieli ode mnie 4300 zł + koszty sądowe, koszty ich prawnika, biegły skasował 1600 zł, chcą powołania kolejnego biegłego

@moods: niby rozrząd im jebnął, bo auto przerywało, warsztat opisał, że do wymiany zawory, tłoki, nie chcieli naprawiać to kupili inny silnik i ode mnie koszty, ja się nie zgodziłem i sąd zdecydował
@MostlyRenegade: nie sądzę tamten typ ma te centrum odszkodowań od chyba 1997 roku ale serio goście mają w #!$%@? kasy, po zakup auta przyjechał sobie wypasionym audi za ponad 100K, moje auto chciał na tor bo po jego FB widać, że jest tam użytkowane z całą inną bandą miłośników, są filmy, no spoko, mają hobby, kupuje ode mnie złoma a teraz to i to niby wiesz z mojej strony wygląda to
@MostlyRenegade: @siedzewrobo: @moods: @Karoleer: @Radkovich:

olali mnie na policji, powiedziałem, że chodzi o groźby więc odesłali do kryminalnych a Ci powiedzieli, że nie ma podstawy, droga jest publiczna a to, że sobie podjechali i "gestykulowali" to o niczym nie świadczy i nie przyjęto zgłoszenia

zauważyłem mojego członka rodziny dalszej, robi w kryminalnych i się pytał o co chodzi, opowiedziałem i wziął adres od typa, zdjęcie i nr
@Karoleer: może lepiej od razu do prokuratora wysłać ze wszystkimi dowodami, on i tak to na policję odeśle ale może się sprawą zaciekawi tylko nie wiem z którego artykułu to zawiadomienie